Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu projelerini açıkladı

İlimizin basın mensuplarını Şelale Park Restoran’da ağırlayan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın, yeni projelerinden bahsederek "KASKF olarak 12 yeni kurul oluşturuyoruz. Hepsi önemli ama en önemlisi Engelliler Kurulu" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın ilimizin basın mensupları ile Şelale Park Restoran’da düzenlediği toplantıda bir araya geldi. Aydın'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Futbol İl Temsilcisi ve İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa, KASKF yöneticileri katılım sağladı. Toplantıda Aydın, bundan sonra basın mensupları ile sık sık bir araya geleceklerini belirtirken yoğun bakımda olan il disiplin kurulu başkanı ve eski baro başkanı Avukat Bora Uluç’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Daha sonra Aydın, hayata geçirmek istedikleri projelerini açıkladı.

KASKF Başkanı Murat Aydın

41 MADDE AÇIKLAMIŞTIK

Açıklamasında KASKF Başkanı Murat Aydın, "Yerel seçimlerimiz, Ramazan ayı, bayram ve genel kurulumuz derken koşuşturmalı bir süreçten geçtik. Son genel kurulumuzun ardından gerçekleşecek ziyaretlerden ötürü yoğunluklar yaşadık. Genel kurulumuzda 41 madde açıkladık. Bu maddeler Kocaeli’de yapmayı planladığımız çalışmalardı. Mutlaka göremediğimiz, unuttuğumuz şeyler vardır. İnşallah sıklıkla bir araya geleceğiz. Çünkü sizlerden bizlere gelecek olan tüm önerilere ihtiyacımız var" dedi.

ENGELLİLER KURULU EN ÖNEMLİSİ

Devamında TFF yönetiminin ve kurulların değiştiğini belirten Aydın, "KASKF olarak da 12 yeni kurul oluşturuyoruz. Hepsi önemli ama en önemlisi Engelliler Kurulu. Bu kurul toplam 11 kişiden oluşacak. Engelli dediğimiz alan çok geniş bir yer kaplıyor. Engellilerimiz ile ilgili sunulacak projelerle örnek olmak istiyoruz. Sağlık kurulumuzda doktorlar ve aktif sağlık görevlileri olacak. Prof. Dr. Soner Şahin TFF Sağlık Kurulu’nda olacak. Kendisini kutluyorum. Eğitim kurulumuzda Üniversite ve Milli Eğitimden arkadaşlarımız olacak. Eğitimden kastım sadece spor değil, tüm eğitim unsurlarını gözeteceğiz. Hatta ailelerin de eğitilmesi adına hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

SON TEKNOLOJİ İLE DONANMIŞ BİR KİMLİK

"Olmazsa olmazımız dediğimiz Kadın Kurulu" diyen Aydın, "İlk bayan yönetici iki dönem öncesi bizde göreve başladı, geçen dönemden beridir de Işıl Bozca bizimle beraber. Sporda bilim ve teknoloji hayli önem arz ediyor. Artık dünyamız buna evrildi. Son teknoloji ile donanmış bir kimliğe sahip olmak istiyoruz. Spor kurulunda antrenörlerden, farklı branşlardan insanlardan sporun gelişmesi adına çalışmalar yürütecek. Hep kulüplerin sorunlarını yaşadık ama sporcuların da sorunlarını bilmemiz gerekiyor. Spor kurulumuz sportif anlamdaki tüm eksiklikler hakkında faaliyetler yürütecek" şeklinde konuştu.

BASIN BİZİ YÖNLENDİRECEK

Devamında Basın ve Medya Kurulu'na değinen Aydın, "Bu kurulda da sizin meslektaşınız Mustafa Salman buluyor. Basın bizi yönlendirecek, bizlere fikirlerini sunacak. Fair Play ve ödüllendirme kurulumuz 41 kişiden oluşacak. Bunun yüzde 60’ının basından oluşmasını bekliyoruz. Haftalık, aylık ve senelik ödüllendirmeler yapalım, 'Yılın Enlerini' belirleyelim, yılsonunda da 20 kişiye haklarını kamuoyunda verelim istiyoruz. Bu durum spordaki her kesimi olumlu motive edecek. Sistemi biz kuracağız, yapıyı siz belirleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

ANTRENÖR PROJESİ TÜRKİYE'YE MODEL OLACAK

Antrenör Projesi'ni anlatan Aydın, "Bazı antrenör arkadaşlarımız 'Olmaz bu iş, yapamazlar' diyor. Antrenörlerimiz hakkında Halk Eğitim Müdürlükleri’ne gidildiğinde sistemin onlardan çıktığını ve KASKF’nin kontrolüne geçtiğini duyacaklardır. Antrenörlerimiz bu projede kulüplerimizin hizmetine sunulacak ve yapılan tüm çalışmalar rapor edilecek. Her şey resmi olacak. Takipçisi olduğumuz bu projenin sorumluluğu bizde. Görevlerini muntazam yapmayanların görevi iki yıl görevi dondurulacak. Halk Eğitim, Milli Eğitim ve Spor İl Müdürlüğü de bu işin içinde olacak. Bu proje Türkiye’de bir model olacak ve 320 bin gencin sporla buluşması sağlanacak. Antrenörlerimiz proje kapsamında ortalama 2.200 – 2.400 liralık bir gelire sahip olacak" açıklamalarında bulundu.

Başkan Aydın, toplantıda yeni projelerinden bahsetti.

02 Ağustos 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?