Güneş: AKP muhalefetimizden memnun

CHP yönetimi ile birlikte köyleri gezen Hurşit Güneş, “AKP bizim muhalefetimizden memnun. Ama biz kendi muhalefetimizden memnun değiliz” dedi

Haber albümü için resme tıklayın

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan önceki gün CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Hurşit Güneş, M. Hilal Kaplan ve partililerle birlikte köy ziyaretlerinde bulundu. İlk olarak Bayraktar Köyü’nü ziyaret eden CHP’liler burada köylülerin sorunlarını dinledi. Köylüler ise mavi dil hastalığı yüzünden sıkıntılı günler yaşadıklarını söyledi. CHP’li vekiller köy ahalisinin sorunlarını not alarak sorunların çözümü noktasında kendilerine katkı sağlayacaklarını belirttiler.

'KARPUZ TARLADA KALDI'
Köylüler bölgelerinde yetişen karpuzun tarlada, hayvanların ise ahırda kaldığını söyleyerek mavi dil hastalığı yüzünden köyde kurban bile kesilemediğini belirttiler. Sorunların çözümü için kimsenin bir katkı sunmadığını da dillendiren vatandaşlar biran önce önlem alınması gerektiğini ifade ettiler.

'ÇARE ARIYORUZ'
Köy tüzel kişiliklerinin ortadan kaldırılması ile sorunların büyüdüğünü söyleyen CHP eski İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Uzun, “Köyler şu anda meraları kullanamıyor. Elleriyle yaptıkları kanallar şu anda kullanılmıyor. Karpuzlarımız tarlalarda harap oldu. Gidip üzüm festivali yapıyorlar ama karpuzları üreten bizler burada çare arıyoruz” dedi.

'SONLARI ÖLÜM'
Köylüler desteklenmeyen karpuz üretimi yüzünden İzmit Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin önüne karpuzları dökeceklerini de söyleyerek kendileri için çare bulunmasını istedi. Mavi dil hastalığına yakalanan hayvanların sonlarının ölüm olduğunu söyleyen Milletvekili Haydar Akar şunları kaydetti;

'ÜRETİM BEDELİ KARŞILANMIYOR'
“Bu hastalığı belirleyecek olan veterinerlerdir. Ama köylere veteriner gelmemiş. Vali ile pazartesi günü görüşeceğiz. Bu konuda önlem alınmasını isteyeceğiz ve gerekirse bu hayvanların imha edilmesi gerektiğini söyleyeceğiz. Hastalığı bulaştıran sineklerin temizlenmesi ile ilgili de bir çalışma yapılmamış. Karpuzlar sadece tarlada kalmıyor. Tüm çiftçilerin ürettiği ürünler tarlada kalıyor. Üretim bedeli karşılanmıyor. Pahalı mazot, ilaç, tohum ve gübre alıyorsunuz. Bedenen çalışmanıza rağmen satış yapamıyorsunuz.”

'MUHALEFETTEN MEMNUN DEĞİLİZ'
CHP’lilerin en sevdiği şeyin CHP’lileri eleştirmek olduğunu söyleyen Hurşit Güneş, “İktidar partisi de bunu kullanıyor. Zaten onlar ancak kendilerini eleştirirler diyor. AKP bizim muhalefetimizden memnun. Ama biz kendi muhalefetimizden memnun değiliz. Bizim görevimiz iktidarın yaptığı yanlışları dile getirmektir. CHP örgütleri ve milletvekilleri her yerde AKP’den daha çok halkın içindeler” dedi.

'DAHA ÇOK OY VERİLİYOR'
Hurşit Güneş sözlerine, “Türkiye’de tarım ile geçinen nüfusun sorunları çok büyük. AKP iktidara geldiğinden beri yüzde 20 oranında ekilip biçilen arazi azalmıştır. Nüfus artış hızı kadar tarımda artış olmamıştır. Buna rağmen AKP’ye daha çok oy veriliyor” ifadelerini ekledi. Köy gezilerinden memnun ayrılan CHP’li grup dün de Kartepe ilçesine bağlı köyleri gezdi.

14 Eylül 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?