Şimdi maskeli, makyajlı siyaset başladı

AK Parti İzmit İlçe 61’inci Danışma Meclisi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sinsice bir plan ortaya koydular. Siyasetin dili değişti farkındaysanız. Ben buna maskeli siyaset başladı diyorum. Makyajlı siyaset yapıyorlar. Maskeyi takmışlar, makyajı yapmışlar” dedi

Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti İzmit İlçe61’inciDanışma Meclisi, önceki akşam Kadıköy Düğün Salonu’nda yoğun katılımlı bir şekilde gerçekleştirildi.Toplantıya Kocaeli Milletvekilleri EmineZeybek, Cemil Yaman,RadiyeSezer Katırcıoğlu,Büyükşehir Belediyesi Başkanı TahirBüyükakın, AK Partiİl BaşkanıMehmetEllibeş, AK Parti İlKadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan,İleski başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan,İzmit İlçeeski Başkanı HasanAyaz, Belediye Meclisüyleri, İlçe yöneticileri veçok sayıda partili katıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Danışma meclisinde ilk olarak kürsüye çıkanAK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Seçim süreci boyunca gecesini gündüzüne katarak yoğun bir şekilde çalışan gençlik kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, kadın kollarımıza, ana kadememize, ilçe teşkilatımıza, partililerimize çok teşekkür ediyorum. Seçim sonrası ilk olarak mahalle toplantılarımızı gerçekleştirdik. Seçilip görevlerine başlayan muhtarlarımızı ziyaret ederek kendilerini tebrik ettik. Muhalefet konumunda olduğumuz yerel yönetimler konusunda da yoğun bir şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

HÜRRİYET’E ÇÖP TAKSİ ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

Güney,İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik “Sunikaoslarüreten hanımefendiye de buradansesleniyorum: Ne yaparsanız yapın gerilimi ne kadar tırmandırırsanız tırmandırın içi boş cümlelerle İzmit’in anlamsız tartışmalar ile 5 yıl kaybetmesineizin vermeyeceğiz. Şu anda heyecanlıolabilirsiniz. Panik yapmayın. AK Parti’den esinlendiğiniz Çöp Taksiprojesi gibi bundan sonra dagördüğünüz veya görebileceğiniz projeleri de hayata geçirebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

KADINA DEĞER VEREN BAŞKA LİDER YOK

Ardındanİzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı,“Bizim derdimiz sadece ve sadece ülkemiz ve milletimizdir. Türkiye içerde milletinden aldığı güçle, dışarda daha güç bir nida ile taleplerini anlatmaktadır. Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’lafedakarcayürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Kadına önem veren bir siyasi lider daha yok. Bundan sonraki süreçte karar alma mekanizmalarında daha fazla kadın göreceğiz. Birçok alanda olduğu gibi siyasi alanda da örnek çalışmalara imza atmaya ve kentimiz için de her çalışmaya destek olacağımıza devam edeceğiz. Bu kapsamda Ramazan ayında 250 ihtiyaç sahibi ailemize ulaştık.Bizler üzerimizdeki sorumluluğun her zaman farkında olduk. İnandığımız sürece her şey mümkündür” ifadelerine yer verdi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE ESKİĞİMİZ OLMUŞ

AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekili MustafaSoydabaş, “Şu an burada Sibel hanım olsaydı çok daha mutlu olacaktık. İzmit seçim sonuçları bizlere hüzünKocaelimizedebüyük birüzüntü yaşattı. Aslında muhalefet partisi değiliz. Neticeyi vatandaşımızın tercihi olarak elbette başımızın üstüne koyuyoruz. Gerçekten çok hizmet ettik ama demek ki gönül belediyeciliğinde eksiğimiz oldu. Hata kimde diye sorarsanız hata bende derim. Meclisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

MASKELİ SİYASET BAŞLADI

Büyükşehir Belediye Başkanı TahirBüyükakın, “Önce yol arkadaşı, sonra yol demişler. Hamdolsun sizin gibi bir yol arkadaşlarımız var. Aynaya bakarak araba kullanılmaz. Sürekli geçmişe dönüp takılmamak gerek. Halkımız bize emanetini teslim etti. Seçimlerden sonra da hiç ara vermeden hafta sonu tatil yapmadan çalışıyoruz.Sinsice bir planı ortaya koydular. Siyasetin dilideğiştifarkındaysanız. Ben buna maskeli siyaset başladıdiyorum.Makyajlı siyaset yapıyorlar. Maskeyi takmışlar, makyajı yapmışlar.Arkadaşlar safları sımsıkı tutun. Hedefte bir kişi var:Liderimiz Recep TayyipErdoğan. Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya çalışıyorlar.Sayın Özal’ı, Erbakan’ı yediler, ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz”dedi.

YARIN YİNE YALAN HABERLER ÇIKACAK

Daha sonra AK Parti İl Başkanı MehmetEllibeş,“Böyle bir teşkilatın il başkanı olmak gerçekten büyükbir onur. Nihayetinde kurulduğu ilk günden itibaren milletinesamimi bir irade ortaya koyarakhizmet etme anlayışı sergileyen bir dava sevdalısıyım. AK Parti dimdik ayakta, yarın da dimdik ayakta olacak. Bu davabu birliğimiz sürdüğü müddetçe 2023 hedeflerine ulaşacak.Kocaeli teşkilatları 81 vilayette en başarılı teşkilat olarak nam salmıştır. Bu başarının temelinde de teşkilatımızın sağlamlığı var.Her gün yalan haberlerle karşımıza çıkıyorlar. Yarın yine yalan haberler çıkacak. Geçtiğimiz günlerde istişare toplantısındaydık. Neymiş bir milletimiz bir laf etmiş orada. Vallahi de yalan billahi de yalan.Vatandaşımız bizden ne istiyor. Bunu siz bize anlatacaksınız.Hedef 2023. Biz inançlıyız, kararlıyız. Bir tek delik açmayacağız” sözlerini kullandı.

AK PARTİ DAĞILMAYA BAŞLADI DENİLİYOR

AK Parti MilletvekiliEmine Zeybek, “Uzun bir zaman oldu danışma yapmayalı.31 Mart ve23 Haziran seçimlerinde emek veren tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Bugün bakıyoruz sahada şöyle bir algı oluşuyor. AK Parti dağılmaya başladı deniliyor. Ülkemizde 1384 il ilçe belde vardır. Yüzde 54’ünü AK Parti kazanmıştır, Cumhur İttifakı değil. Toplam belediyelerin yüzde 71’i Cumhur İttifakı’na aittir. Şimdi soruyorum: AK Parti nerede kaybetmiştir. Aksine güçlenerek yoluna devam ediyor. Şer odakları hiç boşuna sevinmesinler. İzmit’i kaybettik evet. Bunun burukluğunu yaşıyoruz” dedi.

MECLİS ÜYELERİMİZE SÖZ VERMİYOR, HANGİ SIFATLA?

Devamında Zeybek, “Önümüzde 4 yıl seçim yok. Halkımızın bize verdiği bazı uyarılar, öneriler var. 2023 seçimlerinde ben inanıyorum çok daha güçlü bir şekilde kazanacağız.Özellikle CHP belediyeciliğini gördükten sonra halkımız eyvah diyecek biz ne yaptık. İzmit Belediye Başkanı, dikkat ediyorum. Meclis üyelerimize söz vermiyor. Hangi sıfatla?Size meşru, bize gayrimeşru.Son zamanlarda Gezi Olayları ile başlayan bir süreç var.Son kozları kaldı, bizi içten dağıtmak.Parti kuran kursun” diyerek konuşmasını tamamladı. Daha sonra danışma meclisi basına kapalı olarak devam etti.

01 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?