Posco Assan'dan “İş’te Eşitiz”

Türkiye’nin ilk ve tek paslanmaz çelik şirketi olan Posco Assan, hayata geçirdiği "İŞ'te Eşitiz" uygulamaları ile fark yaratıyor

Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’nin ilk ve tek paslanmaz çelik şirketi olan Posco Assan, sektörünün en çok tercih edilen şirketi olma yönünde öncü ve farklı uygulamalara imza atıyor. Son olarak hayata geçirilen “İŞ’te Eşitiz” uygulamaları ile başta kadın ve engelli çalışanlar olmak üzere tüm çalışanlarına iş ortamında kolaylıklar sağlıyor. 2018 yılında başlattığı Kadın İstihdamı Programı ile kadınların ekonomiye kazandırılmasına katkı sunan Posco Assan, aynı zamanda kanuni sınırların üzerinde engelli çalışan istihdam ediyor.

HER CİNSİYET İÇİN EN AZ BİR ÇALIŞANBu kapsamda tüm çalışanlara yönelik “İŞ’te Eşitlik” uygulamaları sürdürülüyor. Şirket çalışanlar için; özel atölyeler düzenlemeye başlarken, hamile çalışanlar için süt odası, sağlıklı besin desteği, servis rotalarında düzenleme ve periyodik revir kontrolleri uygulamalarını hayata geçirdi. Engelli ve hamile çalışanlara özel park yeri, yemekhanede geçiş önceliği tanıyan şirket, İş’te Eşitlik Komitesi kurarak her cinsiyet için en az bir çalışan temsilcisi kotası getirdi.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞİRKET OLACAĞIZ“İŞ’te Eşitiz” uygulamaları hakkında bilgi veren Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir; “Tüm dünyada kadın istihdamına yönelik bakış açısı değişmekte ve kadınların işgücüne katılımı desteklenmektedir. Kadınların gerek üretimde gerekse yönetimde söz sahibi olması bizim de insan kaynakları ve yönetim süreçlerimizde belli düzenlemeler yapmamızın önünü açtı. Bu uygulamalarımızla toplumsal önyargıların ve görünmez bariyerlerin ötesinde, sağ duyulu, anlayışlı, destekleyici bir çalışma ortamı sağlamaya devam edip, Posco Assan’ın sektörünün en çok tercih edilen şirketi olması yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.GELECEK VAAT EDEN BİR FABRİKAKadın istihdamı programı kapsamında tavan vinci operatörü olarak çalışmaya başlayan Arzu Kurt, kadın çalışan olarak emeklerinin sonucunda başarı elde etmelerinin kendilerini motive ettiğini söyleyerek, “Posco Assan çalışanlarına değer veren, gelecek vaad eden bir fabrika. Kendim için de güzel bir geleceğe sahip olacağımı düşünüyorum. Şirketimiz de bu yönde bizleri her zaman destekliyor.” dedi.

PEK ÇOK FIRSAT SUNUYORFarklı branşlarda spor yapabilmenin birçok firmada lüks olarak değerlendirilmesine rağmen, bunun Posco Assan’da olağan bir faaliyet olduğunu ifade eden Posco Assan Kadın Voleybol Takımı Sorumlusu Pelin Öztire, “Şirketimiz birçok alanda sağlıklı bir yaşam sürmemiz adına pek çok fırsat sunuyor. Bizler de bu fırsatları değerlendirerek hem iş hem de özel yaşantımızda daha sağlıklı bir hayat sürmeye devam ediyoruz.” dedi.SEKTÖRÜMÜZDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZKadın çalışanların yönetimde temsil edilmesi ile ilgili bilgi veren İŞ'te Eşitlik Komitesi Başkanı İlkem Ömür Özata "Tüm çalışanlarımıza eşit fırsatların yaratılması ve kaynaklardan eşit ölçüde yararlanabilmesi için "İŞ'te Eşitlik Komitesini hayata geçiriyoruz. Bu komite ile fırsat eşitliği projelerimizi daha kapsamlı olarak takip edip, cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm çalışanlarımız için sürdürülebilir uygulamalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Komite kurulumu ile eşzamanlı olarak hayata geçirdiğimiz "Her cinsiyet için çalışan temsilcisi kotası” ile sektörümüzde bir ilki gerçekleştireceğiz. Son dönemde kadın çalışanlarımız Vardiya Amirliği ve Birim Müdürlüğü gibi yönetsel pozisyonlarda daha fazla yer almaya başladı. Artan kadın çalışan sayımızla daha aktif projeler gerçekleştirip, kadınlarımızın iş gücüne katılımları ile ekonomik büyümede nasıl fark yaratabildiklerini ispatlayacağız. “İŞ’te Eşitiz” uygulamaları ile Posco Assan’da fark yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

09 Ekim 2018 - Firmalardan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.