Rahvan Atlarda büyük heyecan yaşandı

Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 16.Gölcük Koşusu, büyük ilgi ve katılımla Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti'nde yapıldı. 10 kategoride yapılan yarışlara toplamda 152 at katılırken, büyük heyecan yaşandı. Altın Kemer mücadelesinde büyük çekişme yaşanırken, Mustafa Küçükmeral’in atı 1'inci geldi

Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Değirmendere Rahvan Atçılar Kulübü iş birliğiyle yapılan Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları16. GölcükKoşusu büyük ilgi ve katılımla Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti’nde yapıldı.Altın kemerli baş at yarışları ile beraber,10kategorideyapılan yarışlara,toplam da 152at katıldı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR BÖLGESİNDEN GELEN ATLAR YARIŞTI

Yarışlarda Van, Bolu, Eskişehir,Ankara,İzmir,Ödemiş,Turgutlu,Kütahya,Nazilli,Bursa,Konya,Afyon,Kars,Gölcük,Değirmendere gibi Türkiye’nin her bölgesinden at sahibi yarış tutkunları yer aldı.Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ev sahipliğindeki yarışları,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, MHP Bursa Milletvekili İsmetBüyükataman,GölcükKaymakamı Mustafa Irmak,İlçe Gençlik ve Spor Müdürü MuzafferÇintimar,belediye meclis üyeleri,siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileriyle,çok sayı da davetli at yarışıtukunutakip etti.

SEZER: “BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

Yarışmalar öncesinde açılış konuşması yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “16.sını düzenlediğimiz Geleneksel Rahvan At Yarışları Gölcük Koşusunahoş geldiniz sefalar getirdiniz. Rahvan at yarışları bizim ata sporumuz. Aslında sadece ata sporu demek rahvan at yarışı için kifayetsiz kalır. Ecdadımızın Viyana önlerine kadar gitmesini sağlayan daha da öncesinde Orta Asya’da bu bölgelere gelmesini sağlayan bu mübarek hayvanlardır.Şuanbu sporu yaşatan sevgili yarış sever,at sahibihemşehrilerimizve vatandaşlarımız da bu ruhun, bu geleneğin yaşamasını sağlamaktadır. Dolayısıyla bizde buna karınca,kararınca katkıda bulunabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl 16.sını düzenliyoruz. 2 yıl üst üste yarışı kazanan at sahibi altın kemer sahibi olacak. Yarışlarımızbuyıl heyecanlı bir şekilde geçmesi söz konusu,Türkiye’nin dört bir tarafından son derece iyi atlar buraya geldiler. Ben tüm yarış severlere iyi seyirler diliyorum. Kazasız belasız güzel bir yarış olmasını diliyorum” diyerek alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.

YARIŞLAR ÇOK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

SerinbirPazargününde,kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği yarışlar,çok çekişmeli geçti. Başatlar daMustafaKüçükmeral’inatı1.gelirken,kupasınıKocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ınelinden aldı.Eğer gelecek yılda1.gelirse altın kemeri kazanmayı hak kazanacak. Geçen yılın şampiyonu AyvazÇamdevirenise 2.gelerek altın kemeri kazanamadı.Diğer dereceye giren atlara ise kupaları protokol üyeleri tarafından taktim edildi.

DERECEYE GİREN ATLAR

BAŞATLAR

1-MustafaKüçükmeral- Konya

2- AyvazÇamdeviren– Nazilli

3-CengizCenk -Menemen

BAŞALTI ATLAR

1-HüseyinElbir- Afyon

2-ZaferÇavuşoğlu -Gölcük

3-AliDedeoğlu -İzmir

BÜYÜKORTA ATLAR

1-Aşçi Halilİbrahim -Kütahya

2-MehmetYıldız -İzmir

3-AkifUyar -Maraş

KÜÇÜKORTA ATLAR

1-FerhatTak -Kütahya

2-Dr.BurhanÇeçen - Gölcük

3-ÖmürMenç- Buca

4LÜ TAYLAR

1-HasipTuran -Ödemiş

2- UğurBelkış– Kütahya

3-FerhatFiliz -Bursa

3LÜ TAYLAR

1- MahmutGenellioğlu- Afyon

2- AlperBoz -Gölcük

İKİLİ TAYLAR

1-AliDedeoğlu -Menemen

2- ÜnalGüçlütürk- Kütahya

3- MehmetÇavuşoğlu -Gölcük

KÖYLÜ DÖRTNAL

1- EnginKesdoğan- Gölcük

2- EnginKesdoğan- Gölcük

3- AliDevir -Bursa

DESTE

1-ZaitOruç -Bursa

2- ZaitOruç -Bursa

3- MehmetBarut -Bursa

İTHAL B

1-Fatih Atabey – Konya

2-Mehmet Kavun- Konya

05 Ağustos 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Halk Ekmek uygulamasından memnun musunuz?