Hürriyet, iki işçiyi işten çıkardı

İzmit Belediyesi’nde iki işçi, bugün işten çıkarıldı. Noter kanalıyla Adem Özay ve Kamil Akgül’ün çıkışları verildi. Son meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,“Çalışmayanın gözünün yaşına bakmam” ifadelerini kullanmıştı

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi’nde bugün iki işçinin işine son verildi. Adem Özay ve Kamil Akgül’ün belediyeyle ilişkisi kesildi. Bilindiği üzere bayram öncesi bütün işçilere maaşları yatırılırken, Adem Özay ve Kamil Akgül’ün maaşları yatırılmamıştı. Maaş yatırılmama gerekçesi ise iki işçinin çalışmaması ve işe gelmemesi sebep gösterilmişti.

“1 AYDIR İŞE BAŞLAMADILAR”

En son gerçekleşen meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, konuyla ilgili, “Burada çalışan memurun, işçinin verilen görevi herkesin yapma gibi bir sorumluluğu var. Geldiğimden beri sürgün gibi işlere girişmedim. Sürmek isteseydim iki değil bir sürü insanı gönderirdim. Bu arkadaşları ben tanımam etmem. Değişiklik tasarrufu müdürlüğümüz öngörüp temizlik işlerinde bekçilik görevi verildi. Ama bir aydır bu arkadaşlar işe başlamadılar. Eğer gerçekten mağdur etmek istesem iş akitlerini feshederdim” ifadelerini kullanmıştı.

“İYİ NİYETİMİ SUİSTİMAL ETMEYİN”

Ayrıca Fatma Kaplan açıklamasında,“Ekmeklerinden olmamaları için işe başlamalarını söyledim. İnatla zabıta elbiselerini giyip bütün gün oturuyorlar. Ben de insanım ama kusura bakmayın iyi niyeti sömürülmesidir bu. İstesem çıkarırım ona rağmen direniyorum. AK Parti teşkilatlarında olan arkadaşlar hala bu gün müdürlük görevinde devam da edecekler bir taraftan da başka işler yapacaklar. Basına gidip yalan yalan iftara niteliğinde haber yapıyorlar. İyi niyetimi suiistimal etmeyin. Beni tökezletmeye çalışan partizanlık yapmadığım halde öyleymiş gibi gösteren herkesin işine son vereceğim. Bu konuda hassasiyet rica ediyorum” dedi

19 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.