Sedaş enerji yatırımına devam ediyor

Yatırımlarını, sorumluluk bölgesindeki elektrik kullanıcılarına kaliteli ve kesintisiz enerji vermek için sürdüren SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Gölcük, Başiskele ve Karamürsel İlçelerinde yenileme, kapasite artışı ve ek tesis yapım işlerine ait projelerini gerçekleştiriyor

Haber albümü için resme tıklayın

Bölgesindeki enerji şebekesinin daha da güçlendirilmesini hedefleyen SEDAŞ, Gölcük, Başiskele ve Karamürsel İlçelerinde de başlattığı çalışmaların yıl sonuna kadar bitirilmesini planladığını açıkladı. İlçelerin elektrik altyapısına sağlanan olumlu katkılarıyla SEDAŞ kaliteli hizmet ve artan enerji taleplerinin karşılanması için ilave trafo çalışmalarını da sürdürüyor.

GÜÇ ARTIŞI VE ENERJİ KALİTESİ SAĞLANDI

SEDAŞ Gölcük Hasaneyn - Nimetiye Şebeke Yenileme Projesini gerçekleştirirken, Gölcük Sanayi Sitesi ilave trafo çalışmasını da tamamladı. SEDAŞ Gölcük’te Süperlise ilave trafo çalışmasını, Başiskele Barbaros Mahallesinde ilave trafo çalışmasını da tamamladı. SEDAŞ, Başiskele İlçesi, Karşıyaka Barbaros Mahallesi bölgesinde artan enerji ihtiyacını karşılamak üzere bölgeye 400 kVA gücünde ilave trafo tesisi, yaklaşık 5 bin metre alçak gerilim iletkeni, 20 adet müşterek tipte beton elektrik direği, 150 metre yer altı kablosu ve 10 adet sokak aydınlatması armatür tesis etti. SEDAŞ Başiskele Akar Peysaj önü köprü çalışması yeraltı kablolu orta gerilim şebeke çalışmasını da gerçekleştirdi.

1271 DİREK DİKİLDİ 15 KİLOMETRE YERALTI KABLOSU DÖŞENDİ

SEDAŞ Gölcük, Başiskele ve Karamürsel ilçelerinde toplam 116 adet müşteri alçak gerilim bağlantı talebine istinaden küçük ek tesis çalışmaları ile 1217 adet ilave direk montajı gerçekleştirdi. Şebekeye katılan bu yeni tesisleri devreye aldı. SEDAŞ genel aydınlatma amacıyla 625 adet armatürün montajını da yaptı. SEDAŞ yeraltı kablolu orta gerilim ve alçak gerilim hattı için toplam 2.4 kilometre orta ve alçak gerilim yeraltı kazı işi yaptı ve 15 bin metre kablo döşedi. SEDAŞ yöneticileri, ilçelerde şebekede güç artışı ile enerji arzı sağlandığını, artan enerji taleplerinin karşılanmasına imkan yaratıldığını, yenileme ve bakım yapılan şebekede, kesinti sayı ve sürelerinin de azalması amaçlı önlemlerin alındığını belirttiler.

29 Eylül 2018 - Firmalardan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?