Ak Gölcük kadınlarda Kasapoğlu dönemi

Ak Parti Gölcük İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi önceki gün Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Olağan Kongreye tek başkan adayı olarak katılan Emel Kasapoğlu kadın kollarının yeni başkanı oldu

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kongreye katılan Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker “Ak Parti dönemine kadar anneler ağlamaya devam etti. Annelerin ağlaması Ak Parti döneminde sona erdi. Anayasa değişikliğinin yapılması için 330 milletvekili çıkarmamız gerekiyor. İnanın bu hiç zor değil. 2011 seçimlerinde 326 milletvekili çıkarmıştık. Bugünde bu sayıyı arttırabiliriz” dedi.

KATILIM ÇOK YOĞUN OLDU
Ak Parti Gölcük İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresine Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkan vekili Hasibe Özer, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Alp ve Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Eski İlçe Başkanı Sedat Yücel, diğer ilçe kadın kolları başkanları ve partililer katıldı.

'5 YIL BOYUNCA KAPI KAPI DOLAŞTIK'
Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nı Emel Kasapoğlu’na devreden Hilmiye Gövez “Bugün yapacağım son konuşmamda sizi 5 yıl önceye götürmek istiyorum. Bu görevi devraldığımda ne kadar zorlu bir görevi aldığımın bilincindeydim. 5 yıl boyunca seçim öncesinde olsun her zaman kapı, kapı dolaşıp partimin yükselmesine katkı sağlamak istedim.Yasal olarak gerçekleştirdiğimiz yerel seçimlerde Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’i ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu usta dönemine taşıdık. Bu partiye iğne ucu kadar desteğimiz olduysa ne mutlu bize. Bana görevim boyunca her zaman destek olmuş herkese sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Ben en şanslı ilçe başkanlarından biriyim şu anda. Hiç kimse 4 ilçe başkanı ile çalışmadı. Gölcük İlçe Teşkilatımızı gönülden sevdim. Sizlerle tanışmak gerçekten çok güzeldi. Hepinizden Allah razı olsun. Bundan sonra bana düşen ne görev varsa aynı hırsla, aynı sevgiyle sizinle yürüyeceğime söz veriyorum” dedi.

'HER SEÇİMİ BİRİNCİLİKLE TAMAMLADIK'
Gövez, son olarak konuşmasını Arif Nihat Asyalı’nın şiirini okuyarak bitirdi. Gövez’in konuşmasının ardından Ak Parti İlçe Başkanı İdris Alp Gövez’e görevi boyunca verdiği emeklerinden dolayı teşekkür edip çiçek takdiminde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, coşkulu tezahüratla kürsüye çıktı. Ellibeş “Bugün bana seçim günlerini hatırlattınız. Allah sizden razı olsun. Coşkulu bir kongre oluyor. Bu coşkuyu bize yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Aslında bizim bu süreçte ve bundan sonraki süreçte yapacağımız en güzel eylem bu. Her seçimi birinci olarak tamamlayan, oylarını arttıran bir aileyiz. Bu ortaklığı devam ettirdiğimiz sürece biz her seçimde en önde olacağız. Her türlü iklim koşullarında, imkansızlıklarla çalışsalar da kahramanca mücadele ettiler. Kapı kapı dolaşıp, usanmadılar. Siz kadınlar başarımızın en önemli payı oldunuz. Bugüne kadar sorumluluk alan çaba gösteren bütün ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. Her türlü fedakarlığı yaptılar. Ben Hilmiye kardeşime çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ekibiyle uyumlu güzel bir çalışma örneği gösterip herkesin takdirini kazandılar. Kendisi bundan sonra belediye meclis üyesi olarak partimize katkı sağlayacak. Bayrağı devralacak olan Emel hanıma da yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık eylesin” dedi.

'ÇANAKKALE SAVAŞI’NDA ANNELERİMİZ VARDI'

Ak Parti İlçe Başkanı İdris Alp, “Her gün büyüyen partide görev yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ana kademe kongremizi, geçen hafta gençlik kolları seçimini ve bugünde hanım kolları kongremizi gerçekleştiriyoruz. Görevi alacak olan Emel hanıma başarılar diliyor, Hilmiye hanıma partimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hanım kardeşlerimizin siyaset yapması hiç kolay değil. Eşlerinizi, çocuklarınızı bırakacaksınız, evde eşiniz çocuklarınıza bakıp görevlerinizi sürdüreceksiniz. Ben hanım kardeşlerimizin eşlerini de sonsuz teşekkür ediyorum. Çanakkale Savaşı’nda da kadınlar eşlerini yalnız bırakmamıştı. Bizler 9 seçim geçirdik. Tüm partili arkadaşlarımızın fedakarlığı ile tüm seçimlerimizden birinci olarak geçirdik. Bizler gücümüzü birlik ve beraberliğimizden alıyor. Tüm partiler gelsin görsünler bu ortamı. Bizler herkese örnek olan birliktelik yaşıyoruz. Değerli arkadaşlarımız sizler bizim yanımızda olmazsanız tüm dünyanın lambalarını yaksak yine kapkaranlıktır” diyerek sözlerini bitirdi.

'ANNELERİN AĞLAMAMASI İÇİN ANAYASAYI MUTLAKA DEĞİŞTİRECEĞİZ'
Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Hilmiye hanımıza verdiği emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gölcük’e geldiğimiz her programda memnun ayrılmıştık. Yeni arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Şubat ayında bütün parti içi seçimlerimizi Allah’ın izini ile bitireceğiz. Daha sonra Haziran ayındaki seçime yoğunlaşacağız. Annelerin ağlamaması için çalışacağız. 1980 yılı öncesinde sağ ve sol olaylarında gençler hep hayatlarını kaybeder, anneler devamlı ağlardı. Anneler yetiştirdikler gençleri ve çocukları üniversiteye yolladı, başındaki örtü olan türban yüzünden okula alınmayan çocukları için anneler yine ağlamaya devam etti. Sağlık sorunları yüzünden ağlamaya devam etti anneler. Ak Parti dönemine kadar anneler ağlamaya devam etti. Annelerin ağlaması Ak Parti döneminde sona erdi. Ak Parti artık anneler ağlamasın diye sizlerle birlikte siyasi hayata geldi ve Allah’ın izini ile bugüne kadar güzel geldik. Çözüm sürecinin de artık sonuna geldik. Güzel günler artık geliyor. Haziran seçimlerinde güçlü bir destek vermek lazım. Ağlamalar bitti dedik ama annelerin ağlamaması için anayasa değişikliğinin mutlak yapılması gerekiyor. Milletvekili sayısını arttırmamız gerekiyor. Anayasa değişikliğinin yapılması için 330 milletvekili çıkarmamız gerekiyor. İnanın bu hiç zor değil. 2011 seçimlerinde 326 milletvekili çıkarmıştık. Bugünde bu sayıyı arttırabiliriz" dedi.

'

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ŞART'
" Ama bu sadece Hilmiye hanım ve Emel hanımın çalışmaları ile olamaz" diyen Şeker, "Bizler Hilmiye ve Emel hanım gibi kardeşlerimizin üzerindeki yükü azaltmamız gerekiyor. 2001 yılından bugüne kadar Ak Parti kadrolarında görev yapmış bütün arkadaşlarımızı ziyaret etmemiz gerekiyor. Gücü yeten arkadaşlarımızı kadrolarımıza davet edip, çalışmalarımıza onları da ekleyelim. Eğer bunu yapmazsak bugün için sıkıntı yaşamayız ama bunun zararını 10 yıl sonra görürüz. Anayasa değişikliği ülkemizde şart. Bunu aklımızdan kesinlikle çıkartmamalıyız. Sayın Başbakanımız şu anda Afrika’da ziyaretlerini sürdürüyor. Afrika’da insanların ülkemizden beklentileri, yardım çağrıları var. Ben partimiz içerisinde emeği geçmiş bütün arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

'PARTİDE GİRİŞ KAPISI VAR ÇIKIŞ KAPISI YOK'

Konuşmalara Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek devam etti. Civelek, “Kum saatini terse çevirdik. 7 Şubat çok hızlı gelmeye başladı. Bazen diyorum ki bu tür güzel şeyler acaba gidiyoruz diye mi yapıyorlar ama inanıyorum ki aynı disiplin yine devam edecek. Kadın kollarımız için fazla söz söylemeye gerek yok. Bizim kadınlara bakışımız Hz. Hatice annemize bakışımız gibidir. Hepinizden Allah razı olsun. Hilmiye hanıma çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten bütün seçimlerde büyük emekleri var. Kadınların eşlerine ve çocuklarına çok teşekkür ediyoruz. Bu başarıyı şimdi artık Emel hanımdan da bekliyorum. Başkanlığa seçilemeyenler sakın üzülmesinler. Bu partiye giriş var çıkış olmaz. Kendilerinin emeklerine fedakarlıklarına çok ihtiyacımız var. Bu koltuklarda oturan, bu makamlarda oturanların bir Allah razı olsun lafından başka şeye ihtiyaçları yok. Biz hamdolsun kongrelerimizin sonlarına geldik. Herkesin birbirine güzel baktığı kongreler yaptık. Başka hangi parti böyle güzel kongreler yapabilir. Onların neler yaşadıklarını iyi biliyoruz. Bizim başarılarımız kenetlenmemizden geliyor. Bu birlikteliğimizi de hiç kimsenin bozamayacağını herkes bilsin. Ben yeniden Emel hanıma yeni yönetimiyle görevinde başarılar diliyorum” dedi.

'HEPİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Kongrede son olarak yeni başkan Emel Kasapoğlu konuşma yaptı. Kasapoğlu, “Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Kadınlar olmadan bir toplumun başarılı olmasının imkanı yoktur. Ak Parti kendi bünyesi içinde 4 milyon kadın üyesi ile ülkemizde örnek teşkil etmektedir. Bizler kendi çocuklarımızdan fedakarlık yapmalarını isteyip partimiz için çalışmalar yapıyoruz. Sayı Cumhurbaşkanımız bizden sabır ve azimle çalışmamızı istemişti. Bizlerin sıkıntılar Allah’a şükürler olsun ki çözüldü. Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Beni bu göreve layık olan herkesin çalışmalarımı azim ve kararlılıkla sürdüreceğimi bilmelerini istiyorum” dedi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ
Ak Parti Gölcük Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde Yönetim kurulu listesi açıklandı. Listede, Emel Kasapoğlu, Saime Yelken, Lale Duru, Birsen Köse, Neriman Korkmaz, Selma Küçükberber, Emine İpek, Sema Peken, Selin Başay, Kamile Gölbaşı, Ayla Bakan, Yüksel Karakuş, Nazile Oğuz, Dilek Meran, Nagihan Günber, Emine Turan, Aysel Akman, Emine Gür, Hülya Yazıcı, Betül Demir, Aysel Cansız, Seher İlhan, Emine Kaya, Melek Şener, Emine Kozma, Nilgün Beren, Melek Kurt, Çiğdem Kanyılmaz, Tuba Kanat ve Semiha Seymen yer aldı.

26 Oca 2015 - 16:57 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?