"Bu söylem, sığ ve ucuz siyasetçi söylemi"

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun Gölcük Değirmendere ile ilgili eleştirisine cevap verdi

Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan geçtiğimiz günlerde yerel basına da yansıyan Gölcük Değirmendere’nin üst bölümlerinde kalan ormanlık alanda meydana gelen tahribatı TBMM gündemine taşımış, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti. Önergesinde Gölcük Değirmendere’de doğa katliamı yapıldığını söyleyen Türkkan, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nün görev alanında olan bölgede bu kurumdan habersiz böyle bir uygulamanın yapılmasının mümkün olmadığını yazmış ve Bakan’a sorular sormuştu. Türkkan’ın önergesini verdiği gün Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nden de açıklama geldi.

SIĞ VE UCUZ SİYASET SÖYLEMİ

Türkkan’ın önergesi Meclis Genel Kurulu’nda tartışma konusu oldu. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türkkan’ın önergesini “Sayın vekilin doğa katliamı söylemi maksatlı ve sığ bir ucuz siyasi söylemdir. Kocaeli vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyorum” sözleriyle eleştirince Türkkan, “Öncelikle sayın milletvekilinin konuşmasının sonunda ifade ettiği 'sığ ve ucuz siyaset ve siyasetçi' lafını iade ediyorum. Derinlikle ilgili bir mesafe ölçümüne kalkarsak çok ciddi sıkıntıya düşeceğini de düşünüyorum" dedi.

ZATEN KENDİ GÖRÜŞÜ DEĞİL

Türkkan, “Zaten okuduğu da kendi görüşleri değil, Gölcük Orman Müdürlüğünün kamuoyuna yaptığı bir bildiriyi okudu sayın milletvekili. Ama o bölgedeki ağaç katliamını herkes bilir. Ağaç katliamına karşı verilecek bir cevap olarak da buna bir gençleştirme, vesaire gibi bir kılıf hazırlamaya çalışıyorlar" dedi. İYİ Partili Türkkan, Kocaeli'de bir ihaleye verilen miktarı da sert sözlerle eleştirirken “Geçen gün Kocaeli'de bir ilçe belediyesiyle ilgili elime bir belge geldi. Ufacık ilçenin sadece çim biçme ihalesine 2 milyon lira vermişler. 2 milyon liraya Türkiye'nin çimini biçersiniz ya, ufacık bir ilçenin çim biçme işini 2 milyon liraya vermişler. Yazıklar olsun! Bu memleketin evlatları akşam yorganın altına aç girerken o 2 milyon lirayı onlara aktaran zihniyete yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

16 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.