Maşukiye'ye albenili kaldırımlar

Kartepe Belediyesi'ne bağlı ekipler Maşukiye bölgesinde şık yaya kaldırımları yapmaktalar.

Ekiplerin, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Beşevler Caddesi üzerinde yayaların güvenliğini artırmaya yönelik çalışmaları bölge halkının da beğenisini topluyor.

Kartepe İlçesi genelinde belediye ekiplerince yürütülen yaya kaldırım yapım çalışmalarının bir ayağı da Maşukiye bölgesinde aralıksız sürdürülmekte. Ekipler ana arter yollarındaki iyileştirmeleri kapsamında halkın daha güvenliğini ön planda tutan çalışmada şık yaya kaldırımlarını vatandaşın kullanıma sunmak için yoğun bir çaba içerisindeler.

Yeni kaldırımları halkın kullanımına sunma hedefiyle Maşukiye’de yürütülen çalışmaların biri Çınarlı Mahallesi’nde ki Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde diğeri de Soğuksu Mahallesi Beşevler Caddesi üzerinde yapılıyor. Turizmcilerin önemli geçiş güzergahı olan Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde çift taraflı yapılmakta olan yaya kaldırımı yapımı baskı beton sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ana arter yoldaki 365 metre uzunluğundaki güzergaha 1.5 metre eninde yaya kaldırımı yapımında engelli vatandaşlar da ihmal edilmedi. Rampalarla yaya kaldırımlara çıkışa imkan sağlayan çalışma kapsamında cilası da yapılması ardından şık görüntüye kavuşacak çalışmaları bölge halkı da yakından takip ediyor.

Maşukiye’de alt yapının geçmesi ardından ihtiyaçlar arasında önemli bir yer tutan yaya kaldırımlarının yapımına Soğuksu Mahallesi Beşevler Caddesi’nde de başlanıldı. Ekipler 355 metre uzunluğunda 1.5 metre genişliğindeki yaya kaldırımlarını şık kırmızı betondan yapmakta. Özellikle alt yapı çalışmaları kapsamında bölgenin içme suyu ve kanalizasyon sorununun giderilmesi sonrası üst yapı çalışmaları hız kazanmıştı. Bu çalışmalar kapsamında belirlenen program dahilinde ekipler turizm merkezlerinden Maşukiye’de yaya kaldırımları yapımlarını da kısa sürede tamamlama hedefinde.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, kış turizminin başlaması öncesinde Maşukiye bölgesinde ki çalışmaların hummalı bir şekilde süreceğini ifade etti. Başkan Karabalık, “Kartepe’de kış turizminin önemli çıkış merkezi olan Maşukiye’nin çehresini değiştirecek çalışmalarımız belirlenen program dahilinde aralıksız sürecek. Ekiplerimiz bölgede yaya kaldırımları yapımı yanı sıra farklı çalışmalara da imza atacak. Maşukiye Kültür Park çevresinde devam eden sosyal tesislerin yapımı son aşamasında. Bölgede ki üst yapı düzenlemeleri; cadde ve sokakların iyileştirilmesi, parke döşemesi ve tamiratı, asfalt serimi ve yaması şeklinde gerçekleşecektir. Yapılacak düzenlemelerle Maşukiye estetik bir görünüme kavuşturulacak” dedi.

05 Ekim 2012 Kocaeli/ Kartepe- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?