Sosyal Etki Merkezi törenle açıldı

Gebze Ticaret Odası, Ford Otosan ve Gıda Kurtarma Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan ve “Gıdanı Kurtar” sloganı ile Dilovası'nda kurulan Sosyal Etki Merkezi, Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla hizmete açıldı

Haber albümü için resme tıklayın

Gebze Ticaret Odası, FordOtosanve Gıda Kurtarma Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan“Gıdanı Kurtar”Manifestosu ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı yaratacak, israfın engellenmesi ve atığın azaltılması ile kurtarılan gıdaların ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması amaçlanan Sosyal Etki Merkezi'ninaçılış töreni, ValiHüseyin Aksoy’unkatılımlarıyla gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM

Dilovası'ndagerçekleşen törene;ValiHüseyin Aksoy’un yanısıra,TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul MilletvekiliBelmaSatır,Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Cemil Yaman,Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak,Gebze Kaymakamı Mustafa Güler,DilovasıKaymakamı Mustafa Asım Alkan,DilovasıBelediye Başkanı HamzaŞayir,Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler,Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri MustafaÇöpoğlu,FordOtosanKurumsal İletişim Müdürü GoncaSofuoğluTemiz,Fazla GıdaCeosuOlcay Silahlı, Gıda Kurtarma Yönetim Kurulu Başkanı Berat İncive çok sayıda davetli katıldı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

Saygı duruşu ve İstiklalMarşı’nın okunması ile başlayan programdakonuşanValiHüseyin Aksoy,“Sosyal sorumluluk alanında birçok kurumun bir araya gelerek,oluşturduğu çok önemli bir projeyi bugünDilovası’ndahayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İsraf maalesef günümüzde her bölgede yaşanan bir gerçek. İsrafın oluşmaması ve israf olacak ürünlerin ihtiyaç sahibi olacak kişilere ulaştırılması bakımından çok güzel bir model kurgulanarak,bugünDilovası’ndahayata geçiriliyor.Bu yönüyle gerçekten Türkiye’ye örnek olacak bu projede yer alan gıda ile ilgili bu yönde çalışmalar yürüten çok değerli sivil toplumörgütlerine teşekkür ediyorum" dedi.

EĞİTİMDE DAHA İYİ KONUMDAYIZ

Devamında Vali Aksoy, "Bu projenin Kocaeli’de hayata geçiyor olması bizler adına oldukça önemli.Hepinizin bildiği gibi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Sıfır Atık Projesi Türkiye’de başlatıldı. Kocaeli olarak bizlerde bu konuda büyük bir hassasiyetle bu çalışmaları destekliyoruz. Bütün kurumlarımız, hatta kurumlarımızın ötesinde birçok özel sitelerde de Sıfır Atık Projesini faaliyete geçirdik.En önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Her yönüyle eğitimin daha üst noktalara taşınması için büyük bir gayret içerisinde çalışıyoruz. Kocaeli’nin eğitim göstergelerine baktığımızda her yıl bir önceki yıldan daha iyi konumdayız.OSB'lerimizlesanayi kuruluşlarımızla meslek liselerimiz arasında protokoller imzalamak suretiyle o okullarımızın daha iyi bir donanıma ve eğitime kavuşmaları konusunda bir çalışma içerisindeolduğumuzu ifade etmek isterim”şeklinde konuştu.

23 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?