CHP Kartepe’de iki adaylı kongre heyecanı

CHP Kartepe İlçe Örgütü’nde olağanüstü kongrede Tevfik Mayda ve Namık Alkan yarıştı

Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından istediği performansı yakalayamayan CHP Kartepe İlçe örgütünde, İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve yönetim kurulundan 11 kişi istifa etmiş, CHP İl örgütü, Kartepe İlçe örgütüne kayyum atamıştı. Kayyum, olağanüstü kongre hazırlıklarını tamamladı. Bugün gerçekleşen olağanüstü kongrede Tevfik Mayda ve Namık Alkan yarıştı. 151 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede konuşan CHP Milletvekili Haydar Akar “ Kırgınlıkları dargınlıkları bitirmek onların temel görevi olmalı. Bunu her iki aday arkadaşımızın da yapabileceğini düşünüyorum. Bir olursak başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

YOĞUN KATILIM

Uzunçiftlik Ataevler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ,CHP Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya,CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Gençlik Kolları İzmit İlçe Başkanı Engin Akbulut, CHP Kartepe İlçe Başkanı Kadir Hallaç, CHP Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Serhat Yalçın, CHP Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kurtuluş Versan, CHP Kadın Kolları eski İl Başkanı Hülya Yolcubal, CHP Kartepe Belediye Meclis Üyeleri, CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım, SUMOTAŞ Başkanı Marika Mehmet Top, Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş, Eski İl ve İlçe Başkan ve yöneticileri, CHP Kartepe eski İlçe Başkanı son yerel seçimlerde Millet İttifakının Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar ve yönetimi, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel ve Yönetimi, İYİ Parti Kartepe Belediye Meclis Üyesi Fedai Yazıcı ve partililer katıldı.

CHP’Yİ KARTEPEDE’DE İKTİDARA TAŞIMA GÜNÜ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Kartepe İlçe Başkanı Kadir Hallaç, “CHP Türk halkının var olmanın iradesinin adıdır. Özgürlük sevdasıdır. CHP’li olmak demek devrimci olmak demektir. Yerel yönetimlerde görev yapmak zordur. Bugüne kadar Kartepe İlçe’de görev yapan başkan ve yönetim arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gün CHP’yi Kartepe’de iktidara taşımak için omuz omuza olma günüdür. Bugün burada yıllardır sürdürdüğümüz hak hukuk adalet için önemli bir adım atacağız” dedi. Hallaç konuşmasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı da kınayarak, “ İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na yapılan hukuksuzluğu kınıyor her şey çok güzel olacak diyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ ÖRGÜT YAPISI

Hallaç’ın ardından konuşan Namık Alkan, “İstanbul İl Başkanımıza yapılan haksızlığı protesto ediyor yanında olduğumuzu söylemek istiyorum” dedi. Güçlü örgüt güçlü CHP idealiyle yola çıktım. Laik ve çağdaş yerel yönetim anlayışıyla birlik beraberliğimizi güçlendirmek için aday oldum. Ülkenin geleceğinden endişe etmemek mümkün değil. Halkımızın büyük çoğunluğu sıkıntılar içinde hayatlarını sürdürmekteler. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak yola çıktık. Bizlere düşen güçlü örgüt yapısı oluşturarak iktidar kapısını açmaktır. Başta kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla omuz omuza yürüyeceğiz. Yapacaklarımızın gücünü sizlerden alacağız. Deneyimlerimizi de ortaya koyarak gece gündüz çalışmaya söz veriyoruz “ diye konuştu. Alkan son olarak, “Bir başkasının adayı diye konuşuluyor. Bu konu beni çok üzüyor. Böyle bir konu asla doğru değildir “ dedi.

NE ALACAĞIM DEĞİL NE VERECEĞİM DEMELİYİZ

Tevfik Mayda ise yaptığı konuşmada “Kapitalizm bir süredir tek başına var olan eşitsizlikleri daha da derinleştiriyor. Umutlarımızı karartıyor. Buna artık dur demeliyiz diyen arkadaşlar size sesleniyorum. Hayatı paylaşmakla, mücadelenin bir parçası olmakla başlayalım bu işe. Partililerimizle, üyelerimizle doğrudan konuştuk ve 10 maddelik bir manifesto yazdık. Ne yapmamız gerektiğini sizler söylediniz. Demokrat olmanın ön koşulu karşıt görüşlere hoş görüyle bakabilme olduğunu unutmuyoruz. Aklın emeğin demokrasinin anlamını bizler vereceğiz, Türkiye’yi aydınlığa biz çıkaracağız diyen Atatürkçü arkadaşlar sizden destek bekliyoruz. Bugün yaşadığımız hiç bir şey kaderimiz değildir. Öz eleştiri ile başlamazsak doğruya giden yolu bulamayız. Artık Kartepe konuşacak diyerek yola çıktık. Eleştiri ortamını parti içinde yaratacak ve koruyacağız. Ne alacağım değil ne vereceğim demeliyiz. Dayatma kültürü ile siyaset yapılmaz. Gün kişisel hesapların günü değil, gün yaşadıklarımızın farkında olma günüdür. Gün kenetlenme, Cumhuriyete sahip çıkma günüdür. Bilgimizle, deneyimimizle, çalışkanlığımızla bu göreve talibiz “ ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA UYARISI

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ise “İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul seçimlerindeki başarısından dolayı cezalandırıldı. Ceza mahkemesi özel kurulmuş bir ceza mahkemesiydi. Bunun gibi durumlar Türkiye’de hukuk devletinin olmadığı dönemlerde hep olmuştur. Maalesef onları oraya getiren irade Canan Kaftancıoğlu’na ceza verilmesini istedi onlarda ceza verdi. İstanbul’un başarısı hepimizin idolü olmalı. Ben partililerimden sosyal medya paylaşımlarına dikkat etmelerini istiyorum. Biliyorsunuz 9 Eylül CHP’n in kuruluş yıl dönümü. Bizler yarın akşam saat 18.30 da KYÖD de bunu kutlayacağız. 80 yaş üstü partililerimize plaket vereceğiz” dedi.

VATAN İÇİN İTTİFAK

“Bu kongre Kartepeli olduğum için benim için önemli diyen” CHP Milletvekili Haydar Akar, “Genel seçimlerde İttifak yaptık. Bu İttifak sayesinde TBMM’ye yeni bir parti kazandırdık. Bu parti İYİ Partiydi. Bu ittifak ideolojik bir ittifak değildi. Bayrak için, vatan için, Cumhuriyet için ittifak yaptık. Türkiye son yıllarda görülmemiş bir olgunlukla seçimleri tamamladı. Bu olgunluğu Recep Erdoğan ve yandaşları hazmedemedi ve İstanbul seçimlerini iptal etti.Particilik gönülle, 24 saat ve sokakta yapılır. Bunu yapamazsak başarılı olunmaz. 3 aylık bir süreçten bahsediyoruz. Bu arkadaşlarımızdan beklediğimiz Kartepeyi olağan seçimlere hazırlamak. Herkes kadar Kartepe’de seçimleri kaybetmekte benim de suçum var. Eksiklerimizi, hatalarımızı biliyor muyuz? Biliyoruz. Bunları düzeltmek için çaba harcıyor muyuz? Ben harcıyorum” dedi.

BİR OLURSAK BAŞARILI OLURUZ

AK Parti’yi konuşacağınıza, sosyal medyada partinin milletvekilini, il başkanını, yöneticisini konuşuyorsunuz diyen Akar, “ Bunlar bizi üzüyor. İnsanları suçlarken biraz nezaketli olmak lazım. Benim hakkımda şüpheleriniz varsa benimle konuşabilirler. Ben kimsenin listesi için uğraşmadım. Ben çalışmak isteyen tüm arkadaşlarımızla çalışırım. Birlik beraberlik olsun istiyoruz. Bu kongrede bir adayı seçeceğiz. Kırgınlıkları dargınlıkları bitirmek onların temel görevi olmalı. Bunu her iki aday arkadaşımızın da yapabileceğini düşünüyorum. Bir olursak başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

TEVFİK MAYDA YÖNETİM

ASİL

Tevfik Mayda (Başkan)

Latif Akbulut

Osman Bakar

Melek Dizmen

Duygu Ergene

Fatih Harbi

İbrahim Keçin

Yasemin Kıran

Erkan Neroğlu

Hamza Özcan

Ramazan Sanem

Cemil Saraç

Elif Sert

Murat Tok

Orhan Topçu

Hayati Versan

Setenay Yorgun

YEDEK

Mazhar Aşkın

Murat Sever

Zalihe Özgür

Hacer Çakmakçı

Necdet Özbek

Yasin Çakmak

Recep Bilaloğlu

Salim Bayar

Sevgi Ağra

Şevket Arslantürk

Funda Ağdaş

Önder Şirin

Cevat Yiğiter

Hikmet Çağlar

Gaffur Gümüş

Nurdoğan Çalışkan

NAMIK ALKAN YÖNETİM

ASİL

Namık Alkan (Başkan)

Bahattin Adıgüzel

Serkan Alpay

Ömer Altın

Feza Asan

Erol Bayrak

Mehtap Eryılmaz

Tamer Kösemen

Sercan Batur

Fikret Merttürk

Musa Öğünç

Savaş Şafak

Özkan Topuz

Turgut Uygun

Zekeriya Yakupoğlu

Fatih Yılmaz

Nazmiye Yılmaz

YEDEK

Murat İskenderoğlu

Funda Tüysüz

İshak Aydın

Kadir Emre Selçuk

Şehriban Günay

Cengiz Adıgüzel

Davur Demir

Murat Yıldız

Nihal ertuğ Çetkin

Hülya Korkmaz

Ethem Koçal

Fatoş Uygun

Nusert Aydın

Murat Özen

Volkan Bekil

Sevgi Ağra

07 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.