İYİ Parti’de Yeniden Yapılanma Dönemi

İlçe kongrelerinin 2020 Şubat'tan itibaren başlayacağını belirten İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, "Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Kartepe ilçelerimiz mevcut ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu ile olağan kongre sürecine kadar bu şekliyle devam edeceklerdir" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, partinin Kocaeli ilinde yeniden yapılanacağını açıkladı. İYİ Parti geçtiğimiz haftalarda Ankara’da tüzük değişikliği ile ilgili olağanüstü kurultayı topladı. Tüzüğün değişen maddeleri doğrultusunda da tüm il ve ilçelerde partinin yeniden yapılanma ve büyüme sürecine girileceği belirtildi. Bu yapılanmayla ilgili çarşamba günü genel merkeze giden İl Başkanı Şanbaz Yıldız, burada Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile yaptığı görüşme neticesinde, Kocaeli'de Olağan Kongreye kadar mevcut ilçe başkanlarıyla devam etme kararı aldıklarını ifade etti.

İLÇE KONGRELERİ ŞUBATTA BAŞLIYOR

Açıklamasında İl Başkanı Yıldız, "Olağan kongre süreci ilçelerimiz için 2020 yılının şubat ayı, il kongremiz için ise 2020 yılınınmart ayı itibariyle başlayacaktır. Dolayısıyla o tarihlere kadar atama yönetimlerle devam edilecektir. Genel ve yerel seçimler nedeniyle birçok ilçe yönetimlerimizde ve il yönetim kurulumuzda adaylıklardan dolayı eksilmeler oldu. Bu eksiklikleri tamamlamak için yeniden yapılanma sürecine gideceğiz" şeklinde konuştu.

5 İLÇEDE DEĞİŞİM OLMAYACAK

Seçim süresince tüm ilçe başkanlarının ve yönetimlerinin ellerinden gelen her türlü çabayı sarf ettiklerini ifade eden Yıldız, "Bu nedenle mevcut ilçe başkanlarımızın tamamı ile yola devam edeceğiz. Yönetim kurulu kadrosunda eksiklikler olmayan ilçelerimizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Kartepe ilçelerimiz mevcut ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu ile olağan kongre sürecine kadar bu şekliyle devam edeceklerdir. İzmit, Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova, Körfez ve Derince'de ise mevcut ilçe başkanlarımızın hazırlayacağı yeni yönetim kadroları ile yola devam edeceğiz. Akabinde il yönetim kurulu da yeniden şekillenecektir" dedi.

GÖREVLENDİRME YAZILARI TESLİM EDİLECEK

Daha sonra İl Başkanı Şanbaz Yıldız, il teşkilatında yaptığı toplantı neticesinde, İzmit, Körfez, Dilovası, Darıca, Gebze ve Çayırova ilçelerinin görevlendirme yazılarını, ileriki günlerde de il yönetim listesinin genel merkeze teslim edileceğini ve yeni il yönetiminin basına tanıtılacağını ifade etti.

13 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.