Balıkçılarda kıyasıya yarış

Geçtiğimiz gün yapılan balık restoranları ihalesinde istekli sayısı fazla olunca kıyasıya bir yarış yaşandı

Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısında geçtiğimiz ay ihalesi yapılan ve verilen yüksek rakamlar nedeni ile iptal edilen balık lokantalarının ihalesi bugün yeniden yapıldı. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu başkanlığında gerçekleşen encümendeki ihalede, 8 balık lokantasının ihalesi yapıldı. İstekli sayısının fazla olmasından dolayı gergin anlara sahne olan balık restoranları ihalesinde, kiralanan yerlerin süresi 3 yıl olarak belirtildi.

MERCAN BALIK MEVCUT İŞLETMEDE

Muhammin bedeli 11 bin 500 lira olan 1 No’lu lokanta Mercan Balık için Mercan Balık adına Ahmet Doğan, Musa Yayla ve Ergün Çakır ihaleye katılırken, 3 isteklinin olduğu restoran için yapılan açık artırmada 5 turda da çekilen olmadı. 13 bin 100 liraya çıkartılan bedel üzerinden yazılı teklif alınırken, mevcut işletmeci Ahmet Doğan 14 bin teklif vererek ihaleyi kazanan taraf oldu.

YENİDEN KİRALADI

Muhammen bedeli 8 bin lira olan 2 No’lu lokanta Sandal Balık için mevcut Marvel Gıda adına Mesut Korkmaz ihaleyi girdi. Korkmaz muhammen bedeli 8 bin 500 liraya çıkartarak aldı. Muhammen bedeli 8 bin lira olan 3 No’lu lokanta Olta Balık için mevcut işletmeci Ahmet Bekil katıldı. Bekil bedeli 8 bin 500 liraya çıkartarak yeniden lokantayı kiralamış oldu.

YÜKSEK TEKLİF

Muhammen bedeli 8 bin 500 lira olan 4 No’lu lokanta Deniz Yıldızı için Ali Rıza Yeşilyurt ve Musa Yayla ihaleye katıldı. İki istekli olması nedeniyle yapılan açık artırmada bedel 14 bin 750 liraya yükseltildi. 14 bin 750 lira üzerinden yazılı tekliflerini veren taliplilerden en yüksek teklifi veren ise 150 bin lira ile Ali Rıza Yeşilyurt oldu.

150 BİN LİRA

Muhammen bedeli 8 bin lira olan 5 No’lu lokanta Şen Balık için Musa Yayla ve Güncel Güney ihaleye katılırken, yapılan açık artırmada taraflar bedeli 17 bin 750 liraya çıkarttı. 17 bin 750 lira üzerinden verilen yazılı tekliflerde en yüksek teklifi veren taraf 150 bin lira ile Güncel Günday oldu. Muhammen bedeli 10 bin lira olan 6 No’lu lokanta Közz Restoran için ise Kemal Pazarlı adına Kemal Karasu ve Musa Yayla ihaleye girdi. Açık artırmada bedel 24 bin 50 liraya çıkartıldı ve yazılı teklifte en yüksek teklifi 150 bin lira ile Kemal Karasu verdi.

DOĞU KIŞLA’YA TEKLİF YOK

Muhammen bedeli 10 bin 500 lira olan 7 No’lu lokanta Balıkçı Hamdi için Mehmet Fatih Ünsal ve Musa Yayla ihaleye girdi. Açık artırmada bedel 11 bin 150 liraya çıkartılırken, son yazılı teklifte en yüksek teklifi 150 bin lira ile Mehmet Fatih Ünsal veren taraf oldu. Muhammen bedeli 19 bin lira olan 8 No’lu lokanta Leman Kültür için İlhan Akkurt katıldı. Akkurt bedeli 19 bin 100 liraya çıkartıp aldı. 130 lira muhammen bedeli olan Kandıra Otobüs Terminali kadın ve erkek tuvaleti için Sebiha Çakır aylık 135 liraya aldı. İzmit Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda 23nolu işyeri 500 TL aylık muhammen bedelle kiraya verilecekti ancak istekli çıkmadı.

17 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?