Hürriyet alanı terk etme sebebini açıkladı

Geçtiğimiz gün Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz anmasına, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in alanı terk etmesi damga vurmuştu. Alanı terk etmesinin nedeni ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Hürriyet, “Varsın 15 Temmuz törenlerini terk etti desinler ama kesinlikle milli birliğimizi bozan, bu ülkenin temeline dinamit koyanlarla iş birliği yaptı demesinler” dedi

Haber albümü için resme tıklayın

15 TEMMUZ anma programını terk etmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İzmitBelediye BaşkanıFatma KaplanHürriyet, şu ifadeleri kullandı:

BERABERLİĞİMİZİ BALTALADI
“İsminin içerisinde Milli Birlik barındıran ve demokrasi uğruna yüzlerce insanımızınşehitolduğu 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 3. yılında, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yeni sistemin Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaları milli birlik şuuruna aykırı hareket ederek gerçekten özlemini duyduğumuz beraberliği baltalamıştır. 251 şehit verdiğimiz 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu meydanlarda toplanan insanlara yuhalatması sadece bizlere değil, en başta şehitlerimize saygısızlık, ruhlarına hakarettir.

KABUL EDEMEYİZ
Bu ülkenin temel taşlarını, Cumhuriyeti, demokrasiyi ve parlamenter sistemi korumak isterken canlarını veren, şehit olan insanlarımızı anmak için İzmit'te katıldığımız 15 Temmuz programında hiç kimsenin bu saydığımız değerlere saldırmasını asla kabul edemeyiz. Bizim istediğimiz ve arzu ettiğimiz tüm insanlarımızı kapsayan milli birliktir. Kimsenin kendi birliğini kurarak insanları manipüle etmesine ve vatandaşlarımızı kışkırtmasına da müsaade etmeyiz. Bu nefret dili ve ayrıştırıcı üslup ülkemize hiçbir şey kazandırmaz.

KARŞISINDAYIZ

İnsanları birbirine kırdırmaya çalışanların 15 Temmuz'u şehitleri anma değil de siyasi şova dönüştürenlerin karşısındayız.Her şeye rağmen biz gülen yüzümüzle, uzlaşı ve sevgi dilimizle tüm yurttaşlarımızı kucaklamaya devam edeceğiz. Varsın 15 Temmuz törenlerini terk etti desinler ama kesinlikle milli birliğimizi bozan, bu ülkenin temeline dinamit koyanlarla iş birliği yaptı demesinler.
Bir kez daha 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazi olanlara saygılarımı sunuyorum. Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

Fatma Kaplan Hürriyet'in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım:

16 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Halk Ekmek uygulamasından memnun musunuz?