LGS’de şampiyon, BİLNET’ten çıktı

BİLNET Kocaeli, ilk yılında Lise Geçiş Sınavı’nda (LGS) müthiş bir başarıya imza attı. Şampiyon 500 tam puanla BİLNET’ten çıkarken; %60’ı ilk %1’lik dilimin içinde olmak üzere öğrencilerinin tamamı zirveye adını yazdırdı.

Haber albümü için resme tıklayın

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları için 1 Haziran’da yapılan LGS sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı sınavda, eğitim-öğretime bu yıl başlayan BİLNET Kocaeli, inanılmaz bir başarıya imza atarak, zirveye damga vurdu. Bütün soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puanla şampiyonun yer aldığı BİLNET’te, öğrencilerin yüzde 60’ı hedefi 12’den vurdu anlamına gelen ilk yüzde 1’lik dilimin içinde yer aldı. LGS’de topyekun başarı elde eden BİLNET’te, öğrencilerin yüzde 25’i yüzde 2 ile 5’lik dilim arasında, yüzde 15’i se yüzde 10’luk dilimde yer aldı. BİLNET Kocaeli yönetimi, başarılı öğrencileriyle dün kahvaltıda bir araya gelerek, LGS zaferini kutladı. BİLNET Kocaeli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, idareciler, gazetemizin köşe yazarı Galip Ataman ve basın mensuplarının yer aldığı kutlamada, 500 tam puanlı şampiyon Işıl Özen ile bütün öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

“BU ÇATI ALTINDA HERKES MUTLU”

Korkmaz, ilk yılında verdikleri sözleri tutmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “Eğitim-öğretim dönemine başlarken, başarı için mazeret yok demiştik. Başarıyı nasıl yakalayacağımızı tarif ederken, bir çemberden bahsetmiştik. Öğretmen mutlu olursa, öğrenci; öğrenci mutlu olursa başarı gelir, veli ve idareciler de mutlu olur demiştik. Bu çatı altında mutluluk var. Herkes işini severek, isteyerek ve başarı için mazeret yok diyerek çalışıyor” dedi.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRDİK

Disiplinli çalışmanın yanında öğrencilerin bir yıl boyunca hiçbir sosyal etkinlikten geri kalmadığının da altını çizen Korkmaz, “Öğrencilerimiz şampiyon olurken müzikle, sanatla, sporla da iç içe oldu. Onlarca etkinliğe katıldı. Gösterilerde yer aldı. Biz sadece akademik başarıya değil, öğrencilerimizin sosyal hayatta da kendini en iyi şekilde ifade eden bireyler olmasını istediğimizi söylemiştik. Eğitim-öğretime başlarken verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmekten ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

“TEK DEĞİL, TOPYEKUN BAŞARI”

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesinde bulunan, anasınıfından ilimizin ilk özel fen lisesine kadar 58 derslik oluşan ve 1400 öğrenci kapasiteli BİLNET Kocaeli’nin LGS’deki başarıyı, üniversiteye geçiş sınavında da yakalayacağından emin olduğunu belirten Korkmaz, “Eğitim camiası içinden gelerek, Bilnet gibi güçlü bir markayla akredite olduk. Bir yıl boyunca her aşamada bizimle birlikte olan Bilnet yönetimine, değerli öğretmen ve idarecilerimize, en önemlisi öğrenci ve velilerimize bu başarıdaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Burada en önemli şey başarının tek değil, topyekun gelmiş olmasıdır. Bütün öğrencilerimizin Türkiye’nin zirvesinde yer almasıdır. Bu, yaptığımız işin tesadüf olmadığının en önemli göstergesidir. Yakında açıklanacak üniversite sınavında da yine başarılı sonuçlar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Okul yönetimi, başarılı öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Kahvaltılı kutlama programında BİLNET Kocaeli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, idareciler, gazetemizin köşe yazarı Galip Ataman ve basın mensupları yer aldı.

25 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaelispor’un yeni teknik direktörü Selahattin Dinçel başarılı olur mu ?