Müftüden Karabalık'a teşekkür belgesi

Kartepe İlçe Müftülüğü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları ile sürüyor.

Programda müftülüğe verdiği desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın da aralarında bulunduğu ilçe protokolüne teşekkür belgeleri verildi. Hafta kutlamaları çerçevesinde İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da 5 Ekim Cuma günü Uzunçiftlik Kültür Merkezi’nde Engelliler ve Cami konulu sohbette bulunacak.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kartepe İlçesi’nde Müftü İsmail Gülşen’in ev sahipliği yaptığı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ki açılış programı ile sürdü. Haftaya resmi daire ziyaretleri ile başladıklarını belirten Müftü Gülşen, “Bütün camilerde dinin öğretildiği ve huzur kaynağı olan camilere gelen insanların ruhen rehabilite edildiği bir hizmete ulaşmak istiyoruz. Bu huzur gönülden başlayarak halka halka evlere, topluma ve oradan milletin tamamına yansıyacaktır. Kartepe’de Kur’an okumasını bilmeyen hiçbir aile kalmamalı, Kur’an Kurslarımızın fiziki durumları da daha iyi hale getirilmeli ve bunun için Kur’an Kurslarımıza gerekli destek verilmesi gereklidir” dedi. Kartepe’de yapılan hizmetlere de değinen Müftü Gülşen, “9 Kur’an Kursu ile başladığımız hizmet kervanını 38 Kur’an Kursuna, öğretici sayımızı da 13’den 63 Kur’an Kursu Öğreticisine ulaştırdık. Camilerde ise 13 sıfırdan yeni cami, 12 tane de büyük çapta onarıma tabi tutulmuş cami olmak üzere 25 adet camiye, toplam da ise 76 camiye ulaştık. Asıl hedefimiz ise cami ve Kur’an Kursu eksiği kalmamış bir Kartepe’dir” dedi.

Aralarında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın da yer aldığı ilçe protokolünün eksiksiz katılım sağladığı programa cami dernek yöneticileri, cami görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticileri de ilgi gösterdi. Cami dernekleri adına Uzunçiftlik Emekevler Camii Derneği Başkanı Mehmet Çelik de, cami derneklerinin çektikleri maddi sıkıntılara dikkat çekerek il yöneticilerinden Kartepe Camilerine yardım toplama konusunda kolaylıklar göstermesini istedi. Din Görevlileri adına söz alan Kartepe Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Kartepe Merkez Camii İmam Hatibi Muammer Çiçek de, ülkemizde din hizmetine büyük imkanlar verildiğini bu iyi imkanlarla daha iyi hizmet edilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Program, müftülüğe verdikleri desteklerden dolayı Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı ve Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a teşekkür belgeleri takdim edilmesi ardından son buldu.

Hafta kutlamalarına 5 Ekim 2012 Cuma günü saat 14.30’da İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun Engelliler ve Cami konulu konuşması ile Uzunçiftlik Kültür Merkezi’nde devam edilecek. Haftanın kapanışı ise 7 Ekim 2012 Pazar akşamı namazı ardından İstasyon Merkez Camii’nde ki Hatim ve Mevlit Programı ile gerçekleşecek.

05 Ekim 2012 Kocaeli/ Kartepe- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?