İzmit Lisesi mezunları pilav gününde buluştu

İzmit Lisesi Mezunları Derneği üyeleri her yıl düzenlenen geleneksel pilav gün etkinliğinde bir araya geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Lisesi Mezunları Derneği üyeleri her yıl düzenlenen geleneksel pilav gün etkinliğinde bir araya geldi. Programa çok sayıda mezun katıldı.

YENİ BİNADA TAMAMLADIK

Eski okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe İZLİDER Başkanı Cem Gökmen, Okul Müdürü Fatih Taşdelen, eski okul müdürleri, İzmit Lisesi mezunları, dernek üyeleri, lise öğrencileri ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Okul Müdürü Fatih Taşdelen, “1 yıl aradan sonra siz değerli mezunlarımıza yine bir pilav gününde bir aradayız. Bizler için zor geçen 1 yıl oldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılına tarihi binamızda başlayıp Serdar Mahallesi'nde yeni yapılan binamızda devam edip tamamladık. Bu taşınma sürecinde bizlerden desteğini esirgemeyen başta dernek başkanımız Cem bey'e ve sizlere çok teşekkür ederiz. Biliyorum ki pek çoğunuzun gönlünden geçen tarihi binamızda kalmaktı ancak sizleri mutlu kalacak şu bilgileri de paylaşmak isterim. Yeni okulumuz çağın şartlarına uygun modern bir eğitimin yapılabileceği her türlü donanım ve imkana sahiptir” dedi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Taşdelen, “Ayrı ayrı olmak üzere kapalı ve açık spor salonları 360 kişilik konferans salonu, öğretmenlerimize özel odaları, kantin ve yemekhanesi, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, müzik ve resim atölyeleri, inşallah yaptıracağımız fitness salonu gibi imkanları ile son derece modern bir eğitim kurumuna kavuşmuş bulunmaktayız. Sizleri bundan böyle yeni binamızda ağırlamaktan ve bu imkanlardan faydalandırmaktan onur duyacağız. Bu imkanlara kavuşmamıza büyük katkıları olan başta sayın valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, binamıza yapan Nuh çimento yetkililerine ve mezunlar derneğimiz yetkililerine tekrar teşekkür ederim” dedi.

İLK 5 BİNDE ÖĞRENCİMİZ OLACAK
Taşdelen, “Derneğimiz dışında yine okulumuz mezunlarından olan İzmit Belediyesi eski başkanı Dr. Nevzat Doğan beyefendiye, bu süreçteki katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki süreçte yine okulumuz mezunu olan yeni belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiler de bizlere desteklerini esirgemeyeceklerdir. Akademik olarak son 4 yılda yapmış olduğumuz çalışmaların meyvesini almaya başladık. Son 15 yılda hukuk, tıp ve benzeri fakülteleri öğrenci gönderemeyen okulumuz son 2 yılda tekrar bu fakülteleri öğrenci yetiştirmeye başladı. Son yapılan üniversite sınavı sonunda 2 milyon sınava giren öğrenci içinde. İnşallah ilk 5 binde öğrencimiz öğrencilerimiz olacak” dedi.

GURUR DUYACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR
Sosyal ve sportif etkinliklerden bahseden Taşdelen, “Futbol, futsal, voleybol, basketbol, masa tenisi oryantiring, dart, halk oyunları, satranç ve benzeri 15 branşta okul takımlarımızın yanında güreş, bilek güreşi yüzme, tekvando, karate, judo gibi bireysel sporlarda okulumuz faaliyet gösteriyor. Yapılan müsabakalarda hem takım hem de bireysel olarak pek çok dereceler alıp ilçemizi ve ilimizi temsil etmekteyiz. Bunun dışında panel konferans konser şiir dinletisi yarışma gazete yayınlama gibi pek çok sosyal etkinliklerde yürütülmektedir. Kısacası okulumuzda bizlerin de gurur duyacağı çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

İZMİT LİSESİ NASIL OLUR BUNU GÖRSÜNLER

Taşdelen, “Bugün aranızda halihazırda İzmit lisesinde okuyan öğrencilerimiz bulunmakta onların burada sizi eski mezunlarımıza bir arada olmalarını istedik. Çünkü onlar aslında sizlerin sıra arkadaşlarınız onları muhakkak aranıza yanınıza alınız arkadaşlarımızdan İzmit Lisesi nasıl olur bunu görsünler, öğrensinler. Sizleri daha nice pilav günlerinde buluşmanız dileğiyle saygı ile selamlıyorum” şeklinde konuştu. Ardından konuşan İzmit Lisesi Eski Müdürlerinden Müdür Enver Fatihoğlu, “1975 -1982 yılları arasında çalıştım. Bu bahçede çok konuştum. Çok çalıştık. Herhalde başarılı olduk. Pek çok öğrenci yetiştirdik. Türkiye’nin birçok yerinde çalışıyorlar. Bugünkü öğrencilerimizde inşallah başarılı olacaktır. Hatırlanmak güzel bir şey” dedi.

22 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.