ASKF’nin özverisini biliyor ve görüyoruz

Başkan Büyükakın, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti

Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği veKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.TahirBüyükakın,Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti. Amatör sporun Kocaeli’de kat edeceği yol üzerine istişarelerin yapıldığı birliktelikte BaşkanBüyükakın, bir kez daha ASKF Başkanı seçilen Murat Aydın ve yönetimini tebrik etti. Oldukça sıcak ve samimi bir şekilde gerçekleşen görüşmedenazik ziyaretleri için Aydın ve ekibine teşekkür eden BaşkanBüyükakın, “Kentimizdeçok hayırlı hizmetler yapıyorsunuz. Şehrimize kattığınız değer çok büyük. Bu özveriyi biliyor ve görüyoruz. Şunu da dile getirmek gerekir ki spora hizmet etmekgönül işidir. Gençliğe verdiğiniz hizmetler için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

AYDIN,“TAHİR BAŞKANIMIZ KOCAELİ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her daimamatör sporunyanında olduğunu dile getiren ASKF Başkanı Murat Aydın, tesisleşme başta olmak üzere maddi ve manevi tüm desteklerle amatör sporabüyük ilgi gösterenBaşkanBüyükakın’ateşekkür etti. Sporun herdalıylaKocaeli’yehizmet etmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Aydın, “Büyükşehir Belediye BaşkanımızTahirBüyükakın’ıçok iyi tanıyoruz. Amatör spora sunduğu katkıları,verdiği ve vereceğidestekleri de çok iyi biliyoruz.Tahir Başkanımız Kocaeli için büyük bir şanstır. Ülkemizi her platformda temsil edecek sporcuların yetişmesinde amatör ruhla,ancak bilimsel çalışmaların ışık tuttuğu bir programdahilindekentimize hizmet edeceğiz. Bu yolda bize desteklerini sunan Tahir Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“SPOR ŞURASI BİZE YOL HARİTASI ÇİZECEK”

Spor Şehri Kocaeli hedefineulaşmada bütüncül bir yaklaşım sergileyeceklerini ASKF yönetiminin ziyaretinde belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Büyükakın, “Gerçekleştireceğimizspor şurasıbize yol haritasıçizecek. O şurada,sporunher konusuüzerinde titizlikle duracağız. ASKF ile birlikte kentimizin her mahallesindeki çocuğumuza ve gencimize dokunacağız. İlçelerimizdeki spor kulüplerimizinşehrimizin spor elçilerini yetiştirsin istiyoruz. Tabi bunun yanında sağlıklı bir nesil en az bir spor dalıyla uğraşan bir gençlikdeistiyoruz. Tüm gençlerimiz ve çocuklarımızınspor eğitimlerini almasını sağlamadahep birlikte çalışacağız”diye konuştu.

“ASKF YÖNETİMİMİZLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’ın ve yönetiminin nazik ziyaretleri nedeniyle konuklarına teşekkür eden BaşkanBüyükakın, lisanslı sporcuların olimpiyat kategorilerinde milli takımlara yükselmesinin yanı sıra Avrupa ve Dünya dereceleri kazanması için adım atacaklarını da vurguladı. Tümbranşlardasporcu üretim merkezlerivizyonuyla hareket edeceklerini söyleyen BaşkanBüyükakın, “Kocaeli’dedevam eden vetamamladığımızspor tesislerimizbu hedefler doğrultusunda halkımıza hizmet verecek. Belirlediğimiz hedeflere ulaşmada büyük bir gayretimiz olacak,ancak bunudaASKF yönetimimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Mutlu Şehir Kocaeli hedefine ulaşmada sporun vereceği katkıyı çok iyi biliyoruz. Ortak akılla spor alanlarında yapacağımız her hizmette vatandaşımızınhuzurubizim için mutluluk kaynağı olacak” ifadelerini sarf etti.

AYDIN, “GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ”

Ziyarette Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun kent için her türlü göreve hazır olduğunu ifade eden Murat Aydın,Kocaeli’nin spor alanındaki hedeflere ulaşması için ASKF olarakçalışacaklarını bir kez daha belirterek, “Taşın altına dün nasıl ellerimizikoyduysakbugün ve yarında koyacağız.Tahir Başkanımızın liderliği vevizyonuylakentimizin amatör sporuna büyük katkılar sunacağız. Kocaeli Markasına ASKF olarak ne katabiliriz bunun için yönetim kurulumuzla çalışıyoruz. Düşünüyoruz, tartışıyoruz ve amatör sporahizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz” dedi. Ziyaret yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

22 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?