Sijo Yüksel Yılmaz Manisa’da seminer verdi

Sijo Yüksel Yılmaz Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü’nü ziyaret ederek JKD ve MMA maçlarına hazırlanan sporculara seminer verdi

Haber albümü için resme tıklayın

Sijo Yüksel Yılmaz Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü’nü ziyaret ederek JKD sporcularına seminer verirken MMA maçlarına hazırlanan sporcuların da seminerde bulunduğunu öğrenince seminerin bir kısmını da onlara yarayacak teknik ve taktiklere ayırdı. Sijo Yüksel Yılmaz’ın baş asistanı Ediz Barış, kulüp başkanlığını ülkemizdeki ünlü iletişim uzmanlarından Canten Kaya’nın yaptığı Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü ve daha birkaç spor okulunda Jeet Kune Do, Muay Thai, Kick Boxing, Wushu, Matrak ve Dağcılık branşlarında hizmet veriyor.

Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü antrenörü Ediz Barış Muay Thai branşında 5. Kademe teknik direktör, Kick Boks branşında 2. Kademe antrenör, Wushu branşında 2. Kademe antrenör ve Geleneksel Spor Dallar Federasyonu’nda Matrak branşında antrenördür. Ayrıca Jeet Kune Do branşında 5. Duan olup Sijo Yüksel Yılmaz’ın Türkiye’deki son baş asistanıdır.

Sijo Yüksel Yılmaz gazetemize şu değerlendirmeyi yaptı: “Muğla dönüşümüzde Manisa’ya uğrayıp Jeet Kune Do semineri verdik. Manisa’da çeşitli dallarda sanatçılarla tanıştık. Ney dinledik. Şehzadeler kenti Manisa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini hatta köylerini bile gezdik. Orio Organik şirketinin ortaklarından Sayın Ahmet Demirarslan’ın fabrikasında kendisini ziyaret ettik. Ziyaretimize ünlü iletişimcilerimizden Sayın Canten Kaya da teşrif ettiler. Baş asistanımız Ediz Barış Türkiye’de resmi olarak Jeet Kune Do branşındaki ilk kulübümüzü kuran kişidir. Bu kulübümüzün resmi açılışı ve ruhsat tarihi 2 Ocak 2003’tür. Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu bile bu kulübümüzden altı yıl sonra kurulabilmiştir. Branş olarak tam resmiyetimizi elde ettiğimiz 2015 tarihine dek baş asistanımız Ediz Barış’ın resmi branşlarda antrenörlük yapması gerekmiştir. Bu süreçte gösterdiği başarılar JKD dışında bu branşlarda da devam etmesini gerektirmiştir. İyi ki de böyle yapmıştır; çünkü kendisinin spor vesilesiyle ülkemize hizmetleri çok büyüktür. Yetiştirdiği sporcularıyla defalarca kez şampiyonluklar elde etmiş ve İstiklal Marşımızı dış ülkelerde okutmuştur. Kendisinden yurt dışındaki başarıları sorduğumda öğrendim ki: Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü Muay Thai branşında 1 Dünya şampiyonluğu, 1 Dünya üçüncülüğü, 1 Avrupa ikinciliği, 1 Avrupa üçüncülüğü, 2 altın kemer unvanı; Kick Boks branşında 1 Avrupa üçüncülüğü; Wushu branşında 2 Balkan şampiyonluğu, 1 Uluslararası kupa şampiyonluğu, 1 Avrupa ikinciliği elde etmiştir. Ayrıca 1 Nisan 2018 tarihinde İzmit’te gerçekleştirilen ve Kağıtspor’un birincilik elde ettiği Kocaeli İllerarası Jeet Kune Do Şampiyonası’nda Manisa Jeet Kune Do Spor Kulübü ikinci olmuştu. Onlarca Türkiye şampiyonluğu, yüzlerce il ve bölge şampiyonluğu elde etmişler. O kadar çok ki sayısını artık Ediz Barış bile söyleyemiyor. Uzun yıllardır Manisa’ya hemen hemen her sene gidiyorum. JKD camiası olarak bu kulübümüzle onur duyuyoruz.”

15 Nisan 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?