Baro ailesi büyüyor

Kocaeli Barosu’nda gerçekleştirilen yemin töreninde 9 genç avukat meslek hayatlarına adım atmanın mutluluğunu yaşadı. Böylece Baro'ya üye olan avukat sayısı bin 766 oldu

Haber albümü için resme tıklayın

Hukuk fakültesinden mezun olan ve stajlarını tamamlayarak avukatlık yapmaya hak kazanan çiçeği burnunda 9 avukat, Kocaeli Barosu’nda düzenlenen törenle ruhsatnamelerini aldı. Böylece son katılanlarla birlikte Kocaeli Barosu’na üye olan avukat sayısı bin 766 oldu. Genç avukatların yemin törenine Kocaeli Baro Av. Başkanı Bahar Gültekin Candemir, aileler ve avukatlar da katılım sağladı.

AİLELERE MÜTEŞEKKİRİZ

Yemin töreninde konuşan Baro Başkanı Candemir, “Bugün genç meslektaşlarımız mesleğe ilk adımlarını atıyor. Onların heyecanlarını paylaşıyoruz. Adalet ve vicdan duygusu ailede oluşur. Bugün mesleğimiz adına en önemli iki temel olan değeri genç meslektaşlarımıza kazandırmak için özveri gösteren ailelere müteşekkiriz” sözlerini kullandı.

HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATI

Candemir sözlerinin devamında, “Türkiye’nin 9’uncu büyük barosu olan Kocaeli barosu güçlenerek büyüyor. Arkadaşlarımız fiilen avukatlık yapmaya başlayacaklar. Avukatlar hukuka aykırılıklara karşı çıkan, kendini hakkaniyete adayan kişilerdir. Avukatlar demokrasinin temel hak ve özgürlüklerin teminatıdır. Aramıza katılan meslektaşlarımızla daha da güçlü bir şekilde mücadele edeceğiz. Cumhuriyetimizin temel ilkelerine sahip çıkacağınıza inanıyoruz” dedi.

12 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.