Memurluk için ter dökecekler

Bu hafta sonu Kocaeli'de gerçekleştirilecek Dikey Geçiş Sınavı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda toplam 38 bin 809 kişi ter dökecek

Haber albümü için resme tıklayın

Bu hafta sonu yapılacak olanDikey Geçiş Sınavı(DGS)ve (Lisans)Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)ile ilgili olarak ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulunca bir dizi önlem alındı. 21 Temmuz Cumartesi günü saat 10.15’te yapılacak olanDGS’de Kocaeli’den 9 bin 68 aday150 dakika boyunca ter dökecek.22 Temmuz Pazar günü KPSS ise iki ayrı oturumda yapılacak. Sabahki oturum 10.15’te, öğleden sonraki oturum ise 14.45’de gerçekleştirilecek. Kocaeli’deKPSS’ye ise toplam 29 bin 741 kişi girecek. DGS ilimizde 30 ayrı okulda, KPSS ise il genelinde toplam 115 okulda gerçekleştirilecek. Her iki sınavda toplam 3 bin 708 kişi ise görevli olacak.

BİNLERCE KİŞİ TER DÖKECEK
Sınava girecek tüm öğrenciler emniyet görevlileri tarafından aranacak; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, metal içerikli eşyalar, ulaşım ve banka kartları, cep bilgisayarı, hesap makinesi, kalem, silgi, kesici ve delici aletle okula gelecekler ise sınava alınmayacakları duyuruldu. Sınava girecek adayların sınava giriş belgesi,nüfus cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı/Geçici Kimlik Belgesi/Kimlik Kartı Talep Belgesiveya süresi geçerli pasaportu/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı/Pembe-Mavi Kart ile alınacaklarının altı çizildi. Kaynak: Kocaeli’de binlerce kişi memurluk için ter dökecek.

19 Temmuz 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 31764883


Varnish cache server