Bahçeşehir Koleji mezunlarını uğurladı

Bahçeşehir Koleji, öğrencilerin ve velilerinin unutamayacağı bir törenle 124 öğrencisini mezun etmenin gururunu yaşadı.

Haber albümü için resme tıklayın

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılsonu mezuniyet töreni dün okulun bahçesinde gerçekleşti. Heyecan ve coşku içinde geçen törende 8. sınıftan 67 ve 12. Sınıftan 57 olmak üzere toplam 124 öğrenci mezun olmanın gururunu yaşadı. Öte yandan 12. sınıflarda okul birinci Mehmet Orhan Yıldırım, ikincisi Osman Berke Yıldırım ve üçünü ise Pınar Gül oldu.

YARINLARA HAZIRLAMAK

Mezuniyet törenine Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Recep Haldız, Okul Müdürü Mahmut Kalcı, Lise Müdürü Orçun Barış ve öğretmenler katıldı. Programda konuşan Okul Müdürü Mahmut Kalcı şu ifadelere yer verdi: “Bahçeşehir Koleji olarak, öğrencilerimizi en iyi şekilde eğiterek yarınlara hazırlamak, hayatın her alanında güçlü bir şekilde yollarını çizmek en büyük gayemiz olmuştur. Bugün Atatürkçü, çağdaş, kendine inanan, topluma karşı sorumluluklarını bilen, ülkesini seven öğrencilerimizi mezun ederken, bu güzelliğin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mezun olan tüm öğrencilerimizin yolları açık olsun”

İYİ İNSAN

Lise Müdürü Orçun Barış ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bizimle geçirdiğiniz yıllar boyunca sizlere akademik ve sosyal becerilerin yanında her şeyden daha çok önem verdiğimiz “iyi insan” olma becerisini kazandırmak için çok çalıştık. Şimdi ışıldayan gözlerinizde bunların hepsini görüyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Sizi eşitlikten yana, insan haklarına sahip çıkan ve saygı duyan, kopyalamayan üreten, eleştirmeyen geliştiren, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yani bilimin yolundan ayrılmayan ve fark yaratan bireyler olmaya gönderiyoruz. 2019 Mezunları! Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Okul Müdürü Mahmut Kalcı

OKUL BİRİNCİSİ

Açılış konuşmalarının ardından başlayan kep giyme töreninde 8. sınıftan mezun olan 67 öğrenciye ve 12. Sınıftan mezun olan 57 öğrenciye mezuniyet belgeleri ile başarı belgeleri verildi. Öğrenciler belgelerini büyük bir coşkuyla alırken, velilerin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Okul birincisi olan Mehmet Orhan Yıldırım, arkadaşlarının coşkulu alkışları arasında mezuniyet kütüğüne brövesini çaktı. Yıldırım yaptığı konuşmada üzerinde emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ederek arkadaşlarına ise hayatlarında başarılar diledi. Törenin sonunda, öğrenciler keplerini atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

12. Sınıf okul birincisi Mehmet Orhan Yıldırım’a plaket ve diplomasını Okul Müdürü Mahmut Kalcı verdi,arkadaşlarının coşkulu alkışları arasında mezuniyet kütüğüne brövesini çaktı.

12. sınıf okul ikincisi Osman Berke Yıldırım’a plaket ve diplomasını Anadolu Lisesi Müdürü Orçun Barış takdim etti.

12. sınıf okul üçüncüsü Pınar Gül’e plaketini ve diplomasını Sakarya Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Berna Karasu verdi.

11 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?