KSMMMO 5 adaylı yarışa gidecek

KSMMMO 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nun 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak ilk toplantıda çoğunluk sağlanması beklenmediğinden 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması kararı alındı. Kongrede 4 grup adına adaylık kesinleşirken bir adayında bağımsız aday olması bekleniyor

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nun öncelikle 4-5 Mayıs tarihlerinde çoğunluk sağlanmazsa 11-12 Mayıs’ta yapılması kararı alınmıştı. Ancak ardından genel kurulun, 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak ilk toplantıda çoğunluk sağlanması beklenmediğinden 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması kararı alındı. Dün yapılan ilk toplantıda çoğunluk sağlanamayacağından dolayı toplantı yapılmadı ve 22-23 Haziran’da genel kurul yapılacak.

GÖKMEN ADAY OLMAYACAK

Oda binasında 22 Haziran tarihinde saat 10.00’da başlayacak genel kurul, 23 Haziran’da oda binasında seçimlerle tamamlanacak. Seçimlerde üyeler 09.00-17.00 saatleri arasında oylarını kullanabilecek. Kongrede 7 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi ve 29 kişilik üst kurul delegasyonu seçilecek. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut başkan Fikret Gökmen tekrar aday olmayacak.

TOPLAM 5 ADAY OLACAK

Kongrede yaklaşık bin 850 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut başkan Fikret Gökmen tekrar aday olmayacak. Kongrede şu ana kadar Etkin Muhasebeciler Grubundan oda sekreterliği ve disiplin kurulu başkanlığı yapan Mustafa Taşpınar, Meslekte Birlik Grubunda Hamit Akbulut, Değişim Grubundan Taner Öner, Güçlü Gruptan Mümtaz Atmaca’nın adaylığı kesinleşirken ayrıca bağımsız aday olarak Savaş Yıldız’ın da aday olması bekleniyor.

11 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.