Cem Evleri Dernek Başkanları'ndan Büyükakın'a teşekkür

Başkan Tahir Büyükakın, “Hacı Bektaş’ta kutsal yerleri ziyaret eden dokuz Cemevi ve üç köyümüzdeki vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetten memnun kalması bizleri de mutlu etmiştir” açıklamasını yaptı.

Haber albümü için resme tıklayın

2005 yılından bu güne her yıl yapılanHacıBektaşVeli’yi anma ziyaretleri kapsamında bu yılda Nevşehir’e giden Alevi vatandaşlar adına Cemevleri Dernek Başkanları,Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ulaşım ve konaklama hizmetlerindeki desteklerden dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Nevşehir’inHacıBektaşilçesinde yer alanHacıBektaşVeli Türbesi’ne ziyaret için kafileler halinde giden vatandaşların hizmetten memnun kaldıklarını dile getiren Cemevi Dernek Başkanları, verilen bu hizmetin çok önemli olduğunu dile getirdi.

“DAHA İYİ İMKÂNLARLA BU HİZMETİ VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Cemevleri’nden Körfez, Derince Çınarlı ve İmam Hüseyin Şubesi, Tavşantepe, Çayırova, Gebze, Darıca, Gültepe, Mecidiyeköy, Bayraktar, Balören, Mudurnu Tepe Şubesi Cemevleri Başkanları ve üç köy muhtarının da yer aldığı teşekkür ziyareti nedeniyle memnuniyetini dile getiren Başkan Büyükakın, “HacıBektaş’ta kutsal yerleri ziyaret eden dokuz Cemevi ve üç köyümüzdeki vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetten memnun kalması bizleri de mutlu etmiştir. İnşallah gelecek yıl daha iyi imkânlarla bu hizmeti vermeyi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A BİLGİ VERDİLER

Anma etkinliğine katılan Alevi vatandaşların selamlarını ve teşekkürlerini Başkan Büyükakın’a ileten Cemevleri Dernek Başkanları,HacıBektaş-ı Veli Türbesini ziyaret eden kafilelerin burada dualar eşliğinde kurban kestiğini de dile getirdi. Kurban kesiminin ardından okunan dualarla lokma yiyerek Cemevi’nde cem yaptıkları bilgisini veren konuk dernek başkanları, Büyükşehir Belediyesi'ninHacıBektaşilçesindeki Beştaşlar tesisleri, Kocaeli’deki vatandaşların yanı sıra Türkiye genelindeki vakıf, federasyon ve derneklere ücretsiz olarak tahsis edilmesinin de önemine vurgu yaptı. Birliktelikte yer alan Büyükşehir Belediyesi Cemevleri Koordinatör Mutlu Beyaz ise, Başkan Büyükakın’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeyi de ihmal etmedi.

28 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.