Hürriyet’e destek ADD’den geldi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi düzenlediği basın açıklaması ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e destek verdiğini belirtere,: ” İsraf, rant ve talan düzeni bitmiştir” dedi

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz günlerde yaptığı TÜGVA, ENSAR Vakfı ve belediyede ki torpillere ilişkin açıklamaya bir destek de ADD Kocaeli Şubesi’nden destek geldi. İzmit Belediyesi önünde yapılan açıklamaya ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, ADD eski şube başkanı Taylan Katak, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski il başkanı Cihat Altunyuva ve şube üyeleri katıldı.

TÜRKAN SAYLAN ANLATTI

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle hatırlatmak isteriz ki Türk halkı; 15 Temmuz dinci darbe girişimi sonrası, siyasal iktidar eli ile devlet kurumlarının beslediği İslami faaliyet yapıyoruz palavrası atan terör örgütleri ile yüzleşeli tam dört yıl oldu. Devlete sızan dinci terör örgütleri tarafından kumpasa düşürülen Türkan Saylan’ ın; dönemin hocaefendisi, bugünün terörist başı Fetullah Gülen cemaatinin devlet kurumlarında nasıl yapılandığını deşifre edeli tam yirmi yıl oldu. Dinci terör örgütleri tarafından katledilen Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi Uğur Mumcu’nun Cemaatlere, tarikatlara giren çocuklar 30 sene sonra general olacaklar cumhuriyete karşı ayaklanacaklar. Sözlerini söyleteli tam yirmi altı yıl oldu.

İSRAF VE RANT DÜZENİ SONA ERDİ

Bugün geldiğimiz noktada 31 Mart seçimleri sonrası birçok belediyede olduğu gibi İzmit’te de israf, talan ve rant düzeni sona ermiştir. İzmit halkının seçtiği belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyedeki 7 milyon liralık talanı belgeleri ile ortaya çıkararak, İzmit halkına karşı ilk ve en önemli sorumluluğunu yerine getirmiştir. İzmit Belediyesi’nde ki talanı batıl protokoller ile süsleyenlerin, minareye kılıfını uydurma belgeleri düzenleyenlerin, Atatürkçü sivil toplum örgütleri üzerinden yaptıkları talanı örtbas etme oyunu halkımız için de yok hükmündedir.

AĞIZLARINA ALMA HADSİZLİĞİ

Atatürkçü Düşünce Dernekleri “Kamu yararına çalışan dernek” statüsündedir. Kamuyu yararına çalıştıranlar bu ünvanın anlamını kavramakta zorluk çekiyor olabilirler. İzmit belediyesinin 31 Mart öncesi cemaatlerden beslenen militan kadroları, halkın paraları ile yürüttükleri din istismarı yapan kurumları savunmak adına, Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ni ağızlarına alma hadsizliğini göstermişlerdir. İzmit belediyesi başkanı sorumluluğunu yerine getirmiştir. Maliyeti 7 milyonu bulan rant, talan ve hukuksuzluğu belgeler ile ifşa etmiştir.

VALİLİK DENETLEYEBİLİR

7 Milyonluk “talan ve yetim hakkı yeme bütçesini” planlayan AK Partili militan kadro, 2013 yılında Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ne de ziyaretlerde bulunmuştur. Akıllarınca, Atatürkçü vatanseverlerin çoğunlukta olduğu Yahyakaptan Mahallesi sakinlerinin gözüne girmek ve oy almak adına derneğimize klima ve bilgisayar bağışında bulunmuştur. Ancak bu bağışı 7 milyon liralık rant ve talana eşdeğer tutarak kendilerini savunmaya kalkan belediyenin 31 Mart öncesi kul hakkı yemiş militan kadrosu, bir konuyu kaçırmıştır. Bağışta bulundukları klima ve bilgisayar derneğimizin demirbaş listesinde kayıtlı ve valiliğimize bağlı dernekler masası tarafından denetlenerek onaylanmış durumdadır. Yani Atatürkçü Düşünce Dernekleri keyfi hiçbir talepte bulunmamıştır.

DİN ARKASINA SIĞINAN

Merak ettiğimiz bir konu var ki o da dinci eleman dezenformasyonu yapan bu kuruluşlara mensup kaç belediye müteahhiti vardır? Bilmek istiyoruz ki İzmit Belediyesinin kaynakları; dinin arkasına sığınan talan ekibine hibe edilirken, belediye rantı için de ayrıca bir formül düşünülmüş müdür?Tescilli Türk ve Atatürk düşmanlarını Kocaeli Kitap Fuarında ağırlamaktan utanmayan zihniyet, halkın parası ile besledikleri yandaş STK’ları öne çıkarma ve Atatürkçü STK’ları izole etme planına gelecek yıl da devam edecek midir? Her şeyden de önemlisi Atatürkçü kurumlara çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Çocuklarınıza cinsel istismarda bulunulmaz. Atatürkçü kurumlarda aklını kiraya vermeyen, fikri hür vicdanı hür vatansever nesiller yetişir. Atatürkçü Düşünce Dernekleri, Kemalist duruşundan asla ödün vermez. Kul hakkı yemez ve kamu yararına çalışır” dedi.

24 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.