Ersoy işten çıkarılan 2 zabıta hakkında konuştu

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesinden işten çıkarılan 2 zabıta için açıklama yaptı

Haber albümü için resme tıklayın

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy İzmit Belediyesinde işten çıkarılan 2 zabıta hakkında;“10 yıldır zabıta müdürlüğünde zabıta görevlisi olarak çalışan ve 40 gün önce temizlik müdürlüğüne sürgüne gönderilen ancak 4857 sayılı iş kanununun 22.maddesi gereğince, yasal olarak görevlendirmeyi kabul etmeyen 2üyemizin bugünnoter kanalıyla gönderilen bir yazı ile iş akitleri sonlandırıldı." açkılamalarında bulundu.

İŞÇİNİN AŞI İLE İŞİ İLE OYNANMIŞTIR

Açıklamarında Hürriyet'in seçimden önce yaptığı konuşmalara damga vuran Ersoy; "Sırf siyasi geçmişleri için önce sürgüne gönderilen, daha sonra bayram öncesihakettikleriücretleri kesilen, bir çok defamobinglere maruz kalan bu arkadaşlarımız maalesef bugünde işlerinden kovulmuştur.Açıkçası seçilmeden önce hiç kimsenin ekmeği aşı ile oynamayacağım, ben de işçi çocuğuyum,bir çokkereler yatağa aç girdim diyenlerin nasıltakiyeyaptıklarını bu işçiyi ve halkı nasıl kandırdıklarının bugün çok daha iyi anlaşılmıştır.Bu anlayış Türkiye’ninbir çokyerinde işçinin aşı ile işi ile oynamış, oynamaktadır. " şeklinde sözlerine devam etti.

İŞ BARIŞI VE HUZURUNU BOZDULAR

Ersoy işçilere verilen vaatlerin unutulduğu ve huzurun bozulduğunu belirterek konuşmasına devam etti: "Belediye yönetimine defalarca işçinin aşı ile işiile uğraşmamalarını, her defasında işçi çalışmıyor, bizi sabote ediyor söyleminden vaz geçmeleri için uyarmamıza rağmen bizleri dinlemeyerek yanlış söylem ve karalar içinde oldular. İzmit belediyesinde var olan iş barışı ve huzurunu bozdular. Geçim sıkıntısı yaşayan İşçilere seçimden önce verdikleri sözleri ve vaatleri unuttular. Buradan bir kez daha, İzmit belediyesi yönetimine bu yanlışlardan dönün, işten çıkardığınız işçileri işe alın, işçilere verdiğiniz sözleri tutun diyoruz. Aksi takdirde yaşanacak olumsuzlukların tüm vebali İzmit Belediyesinin yönetimanlayışından kaynaklanacağını şimdiden ifade ediyoruz,”dedi.

19 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.