21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasetçilere Güven Azalıyor

Hayrullah Demiray

23 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

AK Parti içerisinde farklı hareketlenmelerin olacağı konusundaki beklentiler bir bir boşa çıkıyor.

Neden ve nasıl bu teze ulaştınız derseniz ilçelerdeki kongreler yapılıyor ve çift liste beklentisi olanlar ya vazgeçiriliyor ya da vazgeçiyor ilçe kongreleri öngörüldüğü şekliyle tek liste halinde yapılıyor.

Araştırmalarıma göre bu sadece ilimize has bir özellik değil. Türkiye genelinde hemen hemen birçok yerdeki ilçe kongrelerinde aynı şekilde seçimler yapılmaya devam ediyor. Yalnız birkaç yerde çift listenin çıktığı yönünde haberlerde geliyor. Ancak ilimizdeki ilçeler baz alındığında Derince haricinde diğer ilçelerde durum hiç de göründüğü gibi değil.

İktidar partisinde aday olacağını ve bu konuda demokratik hakkımız diyen herkes bir anda kenara çekiliyor bu konuda madem çekilecekler neden ortamı ve kendilerini destekleyen insanları bu kadar germeleri neden diye sormak isterim.,

Mademki genel merkez tarafından aday gösterilmedikleri takdirde bıraksalar ya da sonuna kadar madem devam edecekseler etseler diye insanlar türlü türlü şeyler düşünüyor.

Seçime girmeyeceklerdi neden seçim salonuna kadar işi götürüp sonra demokratik hakkımız diye israr edenlerin demokrasi anlayışı salonda bitiyor mu diye soruyor insanlar. Siyaset bu kimin ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyor. Bu sadece AK Parti demi oluyor derseniz hayır sadece Ak Parti de değil diğer bütün partilere baktığınızda hemen hemen aynı tavır ve durumla karşı karşıyasınız.

Bugünlerde AK Parti iktidarda ve dolayısıyla iktidar partisinde olanlar daha fazla göze çarpıyor tabiî ki muhalefet partilerinde yapılan bu tür durumlar biraz daha az sarsıntı ve fırtına koparıyor.

Dolayısıyla insanların politika ve siyasetçilere olan güveni her geçen gün biraz daha azalıyor ve gün geçtikçe her şey artık eskisinden daha kötüye gidiyor çünkü insanları bir şeye inandıramazsanız gün gelir oy kullanacak kimseyi bulamazsınız.

Hayat hep seçimden ya da siyasetten politikadan ibaret olmadığını bunun dışında da bir hayatın olduğunu bu durum içerisinde olan kişilere bizzat hatırlatmak isterim.

Kimileri vatan Millet Sakarya edebiyatını çok iyi yapıyor olabilirler ben öyle çok fazla edebiyat parçalayamam ama bildiğim bir tek şey var doğruya doğru demek, yanlışa yanlış demek de en güzel erdemlerden bir tanesi diye düşünüyorum ve bunu da hayatım boyunca hep uyguladım ve bundan sonrada hep uygulayacağımı söylemek isterim.

İnsanların saygınlığını kaybetmemek için kendilerinden ödün vermeden de siyasetin ve politikanın en güzel yapılabileceğini bir kez daha belirterek satırlarıma son verirken istisnalar kaideyi bozmaz diyor saygılar sunuyorum. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem