23 Nisan 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İnsan Hayatına Verdiğimiz Değer Bu Mu?

Hayrullah Demiray

20 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Ülkemizde bazen öyle saçmalıklar yapılıyor ki akıllara zarar malum birçoğumuz haberlerde seyretmişizdir ben burada bir kez daha vurgulamak isterim.

Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde meydana gelen olay, bazen insan hayatının ne kadar hiçe sayıldığını gözler önüne seriyor.

Orada yatan iki kişiden birinin ruh sağlığı ve akıl sağlığı yerinde değil, diğeri de oraya akıl sağlığı yerinde mi değil mi? kontrol için götürülüyor.

Bu iki kişi aynı odaya konuluyor. İşin normal olmadığı saçmalık zinciri bununla da kalmıyor bir de odaya güvenlik kamerası konuyor.

Sonraki gelişmelerde saçmalıklarla dolu vatandaş yatağında yatarken diğeri kalkıyor diğer hastanın direk gözlerine saldırıyor. İddiaya göre de 20 dakika falan boğuşuyorlar ve elinden bir şekilde diğer hasta kurtuluyor yatağına tekrar yattıktan biraz sonra tekrar diğeri hücuma geçiyor ve o da arkadaşının iki gözünü çıkarıyor.

Şimdi tazminat davası açmış sormak lazım o yetkililere bir kere o iki hastanın yan yana konması bir saçmalık değil mi? Hadi bunu diyelim koydunuz yer yok vs dediniz sonra o hastaneye güvenlik kamerası koydunuz buna o kadar para harcadınız ama onun başında kimse yok muydu?

Bırakın bir de dakikalarca boğuşmaları sürüyor. Ama kimse oralı olmuyor. Orada görev yapanlar aldıkları maaşın hakkını ne kadar veriyor her şeyden önce ülkemizde insan hayatına verilen değer bu kadar mı diye düşünmeye başlıyoruz.

Ülkemizde kimi insanların hayvanlara verilen değerden, hayvanlara yapılan eziyetlerden bahseder ve kimi zamanda kurban bayramlarında bile hayvan haklarını savunan insanlar acaba insanlara yapılan bu zülüm karşısında ne düşündüklerini ya da neler yaptıklarını merak ediyorum.

Diğer yandan ülkemizde insanların hakkını ve hukukunu savunduklarını iddia eden insan hakları dernekleri bu konuda ne düşünüyorlar ya da neler yapacaklar bence bu olay başlı başına vahim ve affedilemez bir olay bu konuda o hastanın ne kadar suçu varsa bu duruma sebebiyet verenlerin on kat sorumlu olduğunu düşünüyorum.

Her lafımızda söyleriz ya her şeyin başı insan diye özellikle siyasilerimiz bu konuda çok fazla laf söylerler. Birçok konuda hemen yaygara koparan siyasiler bizler gibi bu olayı izlemediler mi? Ya da hadi kendileri izlemedi yanındakilerde izleyip bilgi vermedi mi? Bu konuda onlar ne söyleyip ne yapacak çok merak ediyorum.

İnsan hayatını bu kadar hiçe sayılmadığını yetkililer göstermeli bence bu olayda diğer bazı olaylar da olduğu gibi örtbas edilmeli kimin ne suçu varsa cezalandırılmalı burada en büyük görev adalete düşüyor bu konuda adalete güvenimiz tam.

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi