17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gelecekte AK Parti

Hayrullah Demiray

19 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

AK Parti kurulalı tam on yıl geçti kurulduğundan kısa bir süre sonra tek başına iktidara gelen ve Türkiye tarihin de bu kadar öneme sahip ve herkesten daha demokrat olunması gereken bir noktada  parti içerisinde son zamanlarda neden böyle bir içine kapanık bir duruma gelindi.

Adeta demokrasi konusunda önemli bir sınav veriyor. Aslında AK Parti bugünlerde ülkemizde son seçimlerde her iki seçmenden birinin oyunu alan ve ilimizde de oldukça büyük başarı elde etmiş büyük çoğunluğun teveccühünü kazanmış bir partinin bazı kimselerin birilerini yenme oyununu çok fazla göze çarpmaya başladı.

 Bu saklansa da konuştuğum Ak partililerin bir çoğu aslında bu durumdan rahatsız birileri parti içerisinde kendilerine rakip gördükleri bir başkasının üstünü çizmek için diğer bir başkasını kullanır duruma gelmeye başladı.

Hele son dönemlerde iyice dillendirilen etnik milliyetçilik gözlerden kaçmıyor. Bence bu yapılanın yanlış olduğunu yarınlarda herkesin hesap yaptığı yerel seçimlerde herkesin önüne bu durum farklı boyutlarda çıkacak, aslında şuanda yapılacak ilçe kongrelerinde herkesin bi yerlerde birilerini görmesinin altında yatan esas sebep aslında partiyi bu kadar düşündüklerinden değil de acaba 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerin aslında bir taraftan hazırlığımı yapılıyor sorusu akla geliyor.

Bu konuda iktidarda olanlar yani herhangi bir görevde olanlar  koltuklarını kaybetmeme yarışına şimdiden girmiş durumda ,diğer taraftan birileri de içten içe farklı hesapların peşinde koşuyorlar.

Tabiî ki herkes mücadele edecek ama bu günlerde ülke millet menfaatinden daha fazla şahsi menfaatlerle hareket edildiği hissi ağır basmaya başladı.

Diyecekseniz bu hisse nerden kapıldınız herkes toplum önünde konuştuğunu bir başka yerde konuşurken yüz seksen derece değişik konuşuyor belki siyaset belki politika yapılıyor. Ama ben öyle olduğuna pek inanmıyorum. Çünkü insanların hep b planları hatta c planları bile hazır a planı olmadığı takdirde hep farklı bir hesaplarının yapıldığını görmek bana pek etik gelmiyor.

Baktığınızda hep birilerine ulaşmak istediğinizde onların önünde aslında görünmeyen bir set vardır o set istediğini malum yerlerde ki kişilere sizi ulaştırır isterse de ulaştırmaz.

Aslında çok fazla göze çarpmaz belki ama bakıldığında AK PARTİ kurulduğu günden bu güne çok yol kat etti ama bir o kadar da kendinden ödün vermek zorunda kaldı bugünkü verilen mücadelelerin bazıları aslında acaba bu noktada oluşan klişeleşmiş durumu kırıla bilir mi ? Ama sonuç yine düşünenler galiba düşündükleriyle kalacak.

Birilerinin Şahsi hırsları yüzünden umarım gün gelir geçmiş siyasi iktidarlar gibi birilerinin şahsi hırslarına kurban edilmez ve 2023 vizyonunu yakalamak isteniyorsa insanlar bu toplum bu partinin arkasında durmasını sağlamak ve bırakın halkı parti içerisin deki kişileri bile saymamakla bu hedef biraz zor gözüküyor biline…

Söylemesi bizden yapması siyasilerin işi her şeyi malum onlar daha iyi bilirler bize zaman zaman kızarlar ama unutmayın basın halkın özgür sesidir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem