17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vicdanlarımız Yaralanıyor

Hayrullah Demiray

18 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Defalarca bu konularda bir şeyler yazılıp çizildi ama galiba hiçbir şey değişmiyor. Nedendir bilinmez ama bence bu konuda bir an önce bir şeylerin yapılması gerekmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait Kartepe adlı gemiye terör örgütü üyesi bir kişinin kaçırmasının ardından “gemi neden kaçırıldı, nasıl kaçırıldı? Bunun altında ne var?” gibi soruları ben sormak istemiyorum orasını aydınlatmak elbette adaletin görevi ama bizleri ilgilendiren diğer bir konu varsa hatırlayacaksınız.

Geçtiğimiz günlerde de bu konularda bazı yazılarım olmuştur ceza evinden alıp birilerini getirir bu milletin meclisine koyarsanız geçmişte terör örgütüne yataklık yaptığı tartışılan birilerine meclise sokarsanız bunları daha uzun süre tartışacağız görünen o ki bu tartışmalar bitmeyecek gibi.

Sebahat Tuncel BDP’nin hapisten meclise gelen milletvekili olduğunu bilmeyen yoktur. Bilmeyenlere de ben hatırlatmış olayım ondan daha önemlisi geçtiğimiz günlerde Kartepe adlı deniz otobüsünü kaçıran ve ölü ele geçirilen teröristin ablasının Diyarbakır’a kaçmasına yardımcı olmak üzere hareket ettiği konusunda görüntüler ortaya çıktı ve bir kez daha bu konuda yazılan ve çizilenlerden durumun daha vahim olduğunu gösterir.  O teröristin ablasının da PKK gençlik yapılanması içerisinde olduğu iddia ediliyor. Böyle bir durumda bir örgüt üyesi ve bir milletvekili ikili mükemmel bravo!!!

Bu durumda bu ülkenin meclisinde olup bu ülkeden maaş alıp bu ülkeye ihanet içinde olanların cenazelerine sahip çıkıp başka bir şeylerin peşinde olacaksanız bu konuda yasalarımızın yeniden düzenlenip bu yapılanlara bir dur denmelidir.

Bu konu 74 milyonun vicdanını yaralıyor, bu ülkede birileri bizleri artık enayi yerine koymasın, artık insanlarımızın vicdanı yaralanmasın, artık siyasilerimiz hepsi bu konuda her defasında vatan ve milletten söz etmekten geri durmayan, ülke üzerinde oynanan oyunları hala görüp bir masa etrafında toplanmayı ne zaman akıl edeceksiniz diye sormak isterim.

Otuz yıldır dile kolay ne ocaklar söndü nice vatan evlatları şehit oldu nice anaların göz yaşları sel olup aktı ama herkes hikaye anlattı ya bizden öncekiler dedi ya da başka bir bahane uydurdular kimi ülkeyi en çok kendilerinin sevdikleri masalını anlatıp bizlere ninni söylediler sonrada PKK’nın elebaşı olan caninin asılmamasına imza attılar birileri başka bir hikaye anlattılar ama sonuç yine aynı.

Bugün yine baktığımızda milletimiz hala bu konuda çok acılar çekiyor ama bu konuda hükümet ayrı bir telden dem vuruyor muhalefetse başka bir taraftan dem vurmaya devam ediyor bir gün gelir acaba herkes aynı ortak noktada birleşir mi diye düşünüyorum.

Bırakın beyler ağalar siz her şeyi bırakın da bu belayı nasıl def ederiz onun hesabını yapın yoksa seçim zamanı bunun altında ezilip gidersiniz.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem