18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hainlere fırsat vermemek için çalışmak lazım

Hayrullah Demiray

17 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Türkiye üzerinde oyunların oynanması bitmedi, bitmeyecek. Bir taraftan bizim denizimizden, İsrail Heronların parçaları çıkıyor. Diğer taraf dan da Amerika bize insansız hava aracı verecek.

Şeytanlığa baksanıza İsrail dost değil, Amerika dost olacak. Ne kadar doğru ne kadar yanlış onu bilemem ama bildiğim tek bir şey var o da, bize verilecek olan bu araçların tüm kontrolleri biz de değil, Amerika’da olacakmış.

Pes doğrusu, bunlar bizleri aptal mı zannediyor nedir anlamış değilim. Her yanı gözetleyecek ama bizler maalesef neyi gözetlediklerini bilmeyeceğiz.

Bizler meğerse yanılmışız, biz de seviniyorduk; İsrail’liler bize yaptıklarını vermezse Amerika’lılar var diye ama unuttuğumuz bir şey var, kendimiz bir şeyler yapabiliyorsak ondan fayda var yoksa başkalarının eline bakmak bizi hep geriye götürüyor. Bir arpa boyu yol alamıyoruz.

Bir kere Atalarımız boşuna dememiş; ‘Ayıdan post, düşmandan dost olmaz’ diye ama biz her zaman olduğu gibi yüzümüze gülen herkesi dost zannetmişiz. Bir taraftan yıllardır PKK’ya destek veren İsrail, bir yanda Amerika, diğer bir yanda da PKK elebaşı ile sarmaş dolaş olan, Irak’ın Cumhurbaşkanı olan Celal Talabani.

Bir de PKK’ya açık destek veren, Suriye’de Esat yönetimi çıban açıkçası, her tarafımızı sarmış, bizse her zamanki gibi dönme dolap gibi dönüyoruz kendi eksenimiz etrafında.Birilerinin bizleri uyutmasına müsaade etmemeliyiz. Her zaman dünya düzüne dönmez bazen de tersine döner.

Birileri maksatlı olarak oyunlar oynamaya çalışıyor, çünkü bizler halen içimizdeki kısır çekişmelerle uğraşıp duruyoruz, hala bazı şeyleri görmemekte ısrar ediyoruz. Bazıları nedendir bilinmez ama bu yıllardır bu şekilde devam ediyor. Bunun bitmesi veya bitirilmesi de bizlere bağlı. Doğru bakabilirsek doğru görebiliriz yanlış açılardan bakmakla doğru şeyler görülmez.

Bizler eğer ki bu memlekette milli aracımızı, uçağımızı, birçok şeyimizi dışa bağımlılıktan kurtarabilirsek işte o zaman esas anlamda özgür ve güçlü bir devlet olduğumuzu dünyaya gösterebiliriz. Bugün Dünya’nın birçok ekonomisi çökerken, bizim ekonomimiz hala ayaktaysa bunun da değerini bilmek gerekir.

Eğer siyasiler ülkenin menfaatleri söz konusu olduğunda birleşemiyorsa bunda tehlike var demektir. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun ülkenin geleceği ile ilgili bir şeyler olduğunda hala kendi çıkarlarını, siyasi geleceğini birileri düşünüyorsa bu ülkeye en büyük ihaneti etmiş demektir.

Daha başka bir yerde düşman aramaya gerek yok çünkü düşmana karşı önlemini alırsın ama ikiyüzlü birine karşı nasıl önlem alacaksın, esas tehlike ikili oynayan insanlardır, onlara karşı birlik beraberlik içerisinde olmak gerekir onlara oynamak istedikleri oyunlarına alet olmamak gerekir.

Bütün bir vücut gibi hareket etmezsek milli birlik ve bütünlüğümüzü sağlayacak ve milli gelişmemizi tamamlayacak ve kendi işimizi teçhizatımızı yapamazsak, esas tehlike o zaman son bulmaz, birileri hep bu ülke üzerinde oyun oynamak için planlar yaparlar bunlar olmasın istiyorsak tabiri caizse ‘Yan gelip yatmayız’…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem