25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Semrel AŞÇI

Semrel AŞÇI

semrelasci@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sahi nasıldı o eski bayramlar?

Semrel AŞÇI

12 Ağustos 2019 tarihli yazısı

Usta yazarlarımız yıllar önce, bayramlarda böyle bir başlık atarak köşe yazılarına başlarlardı. Bende aval aval (yani avel avel) okurdum.’İşte eski bayramlar şöyleydi, işte böyleydi, el öperdik harçlık toplardık, salıncağa biner, mahallemizde kurulan derme çatma lunaparka giderdik… Falan filan...Ve de yazının sonuna geldiğimde duygulanır hayıflanırdım ‘nerede o eski bayramlar’ diye.

Sahi nasıldı o eski bayramlar? Cidden çok mu mutluyduk Çok mu huzurluyduk veya daha çok mu zengindik ya da fakirdik?


Bayramları bana mutlu kılan. “Ahh nerede o eski bayramlar” dedirten annemin, babamın, kardeşlerimin, akrabalarımın ve komşularımızın bayram nedeniyle bana içten sarılmalarıymış, 13 yaşında kaybettiğim babamın sevgisiymiş.


Sevgili okurlarımız, değerli gençlerimiz şimdi elde etmek istediğiniz bir çok şeye sahip olabiliyorsunuz.

Teknolojinin yeniliklerini anne ve babanıza biraz naz ile biraz rica ile bazen de zorlama ile aldırabileceğinizi tahmin edebiliyorum.

İşte o pahalı veya ucuz oyuncaklar elinize geçer geçmez ailenizle sohbet etmeyi unutmayın.

Kendinize “SANAL” bir dünya kurup yeni ve belki de hiçbir zaman bir araya gelemeyeceğiniz arkadaşlarınızla saatlerce sosyal medya ve diğer sitelerde kendinizden geçerken, istemeyerek de olsa ailenizden ve yanı başınızda duran gerçek dostlarınızdan kopmayın.

Bende bu hataları sık sık yaptığım için ve çoğu zaman kendime kızdım. Pişmanlık duyduğum için yazdım bu satırları. Çünkü bazı şeyleri maalesef geriye getiremiyoruz. Ama siz bu satırları ne zaman okursunuz bilemem.

Her gününüzün bayram tadında geçmesini temenni ediyorum. İşte size yepyeni bir fırsat. Bu fırsat hepimiz için, ailelerimiz için kendimiz ve yaşadığımız dünyamızın geleceği için.

Bayramlaşırken, yemek yerken bir araya geldiğiniz sevdiklerinizle daha da yakınlaşabilirsiniz.Tıpkı internette yaptığınız sörf gibi, cep telefonunuzla mesajlaştığınız dostlarınız gibi ailenizle de mükemmel bir diyalog kurabilir ve ilerleyen yıllarda sevgiye doymuş insanlar gibi ‘Ahhh.. Nerede o eski bayramlar' diyebilirsiniz.


Unutmayın; ailenize verebileceğiniz en güzel hediye, yüzünüzde mutlu bir gülücük, saygı ve bağlılıktır. O zaman sevgilerin en sıcağıyla sarılacağınızı hissedeceksiniz. Şimdiden hepinizin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, büyüklerimin ellerinden, yaşıtlarımın yanaklarından, küçüklerimin gözlerinden öperim… Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem