21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kartepe'de Eğitim Annelerle Başlıyor

Hayrullah Demiray

16 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Sevgili okurlarım Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı’yı dün gazete yönetimi olarak ziyaret etme fırsatı bulduk.

Sıcak karşılamayla birlikte yaklaşık yarım saat süren ziyaret süresince keyifli sohbet etme olanağı yakaladık. Kaymakam Ünaldı’nın ilçenin sorunlarıyla ilgili bir yönetici olduğu gerçeği unutulmamalı.

Kartepe’nin yeni ilçe olması dolayısıyla bazı aksaklıklar ve eksikliklerin olması elbette doğal ama Kaymakam Ünaldı’nın değişim ve gelişim açısından eğitim öğretime destek veriyor olması önemli bir adım.

Eğitim öğretim bilinci olamayan ailelerin çocuklarını okullara göndermekle yetindikleri bir gerçek. Bu konuda Kartepe Kaymakamlığı geçtiğimiz yıldan itibaren hayata geçirdiği proje ile eğitimin ilk önce aileden özellikle de annelerin bilinçlendirilmesi için çalışma başlatmış.

Her okulda bulunan bir öğretmen vasıtasıyla anne ve babaların çocukları ile iletişim kurması başarıyı da birlikte getirdiğini ifade eden Ünaldı, bu projede haklılıklarının ortaya çıktığını dile getirdi.

Bu proje bence de çok önemli, çünkü eğitim sadece okul çatısı altında olmamalı ailelerinde evlerini bir eğitim yuvası gibi kullanabilecekleri bir gerçektir. Bu durumda sağlıklı eğitimin yerleşmesi için okul sonrası tekrarın aile bireylerinin bir arada olmasıyla mümkündür.

Yöneticilerimizin yaptıkları çalışmalara halkın ve çeşitli kurumların da destek vermesi elbette gerekmektedir. Sadece o ilçedeki mülki amirin bir şeylere çaba sarf etmesi yeterli değil,  halkın da bu konuda duyarlı olması gerekmektedir.

Yeni oluşmuş olan ilçelerde bütün kurumların çalışmalarında birbirlerine her anlamda destek vermeleri ve bu anlamda herkesin üzerine düşeni yaptığı inancımı bir kez daha yinelemek isterim.

Kötü alışkanlıkların ilköğretime kadar indiği günümüzde çocuklarımızı okula göndermekle yetinmemek gerekir. Derslerinde ve okul sonrası yaşantısında da çocuklarımızı topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek zorundayız. 

Yalnız bir şey daha dikkatimi çekti oda yine mesleğimizle ilgili aslında bizler önemli kamu görevi yapıyoruz. Ama bunu yaparken de tüm konulara duyarlı olmak zorundayız. Yeri geldiğinde eleştirmeyi yeri geldiğinde de övmeyi bilmeliyiz.

İlk kez korsan gazete duydum ve çok şaşırdım her şeyin korsanı var gazetenin de korsanı olur mu? demeyin olur burası Türkiye.

Sayın Kaymakamımız Mustafa Ünaldı ya göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Teşekkür ediyorum.

Başarılarının devamını diliyorum

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem