17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

HALKA RAĞMEN HALK İÇİN DENEN ŞEY?

Hayrullah Demiray

15 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Yani o dokunulmazlık zırhı hep bugüne kadar başımıza dert olmuştur.

Ben bildim bileli herkes aynı şeyleri söyler ama bir türlü bu konuda bir arpa boyu yol alınmaz sonrada neden acaba bizim halkın vekilleri olan kişiler bu kadar kendilerini yükseklerde görür diye polise askere yeri geldiğinde ahkâm keserler.

Meclisi kurtuluş yeri olarak görür hapishanede ise onları bazı çevreler seçim kazandırmak için ellerinden geleni yapar. Sanki 74 milyon insanın içinde başka insan yokmuş gibi halkın önüne üç beş isim konur ve halkın bir kesimine diretilir.

Ve halkta o görüş ve düşüncenin öyle gerektirdiğini düşünerek oy verir sonrada seçilirler bazıları bu seferde başlarız tartışmaya meclise gelmeliler mi? Gelmeliler mi? Bu soru bir bilmecedir. Kimse bu sorunun cevabını bulamaz. Bu adaletin işi bir taraftan bir taraftan da aday olmak için temiz kâğıdı da veren adalet peki nedir. İşin aslı geldi yine sonuç kanunlarımızda mı acaba bir çelişki var diye düşünmeye duralım o yeni anayasa çözer diye ümitle bekleyelim.

Diğer taraftan yıllar önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yemin Etmeyen ve krize neden olan Leyla Zana yine Mecliste birkaç gün önce televizyon ekranlarında gördüğüm manzara üzerine bu yazıyı yazma gereği duydum. Bir terörist cenazesi bahane edilerek, Diyarbakır’da izinsiz yürüyüş düzenleniyor.

Bu kişilerin arasında Leyla Zana beliriyor polise ahkâm kesiyor polisimiz gayet sakin işini yapıyor. Ve yürüyüşe izin vermiyor. Sonra BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş geliyor kendinden emin bir biçimde her şey serbest ya kendilerine Ben yürüyeceğim onlarda diyor benle beraber yürüyecekler.

Bakar mısınız? İşe herkese yasak olan kendine serbest ya nedense anlayamadığımız bir şey var bu serbestlik nerden geliyorsa kabadayı bir şekilde yürüyüşe geçtiği anda halkta onla beraber yürüyecek yani bu memleketin insanına her yürüdüğünde zarar veren ortalığı yakıp yıkan kişiler yine sahneye çıkmıştı çünkü oradaki halk bunu asla tasvip etmiyor.

Yürüyüş değil provakasyon demek daha doğru olur. Başlamasıyla Emniyet amirinin müdahale edin demesi bir oldu ve o emniyet amiri nezdinde polisimizi bir kez daha tebrik ettim.

Çünkü kimsenin bu ülkede canı bir başkasından üstün yada değerli değil. Sen halkın kafasına basacaksın adeta buna da devletin susmasını isteyeceksin yok beyler bu ülkede buna izin olmaz aklınızı başınıza alın bu milleti ayrıştırmaya gücünüz yetmez.

Bu halk bu senaryoları defalarca izledi, bu halk bu filmleri daha önce çok gördü ve çok şeyler yaşadı onun için yaptığınız densizliklere izin vermeye hiç niyeti yok çünkü Deprem olduğu anda bile kan dökmeye devam eden zihniyeti savunmaya devam ettiniz. Ama herkes Van’a yardım için seferber oldu millet de sizin gerçek yüzünüzü bir kez daha görmüş oldu. Şimdi sormak lazım hala bu kadar örnek önümüzde dururken bu milletvekillerinin dokunulmazlığı neden kalkmaz çünkü bunu birileri kötü niyetle kullanmaya devam ediyor.

Neden bizim içimiz acımaya hala devam ederken birileri bu işe el atmıyor.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem