23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

10 Kasım'ın ardından

Hayrullah Demiray

13 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Biz bu güzel ülkemizde neden bir şeyleri doğru yapmayı beceremiyoruz ve neden bazı kişiler üzerine vazife olmayan işlere kalkışır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle andık ama bu anma törenlerinde bazı gereksiz şeyler yaşandı. Ben bu ülkeyi çok seven ve ülkesinin ileri demokrasi konusunda en üst safhalara ulaşmasını isteyen memleket evladı olarak duygularımın en üst safhaya çıktığı zamanlardan birini yaşıyorduk ama üzerine vazife olmayan işleri birileri hep yıllardır alışkanlık haline getirmiş iki ayrı olay bu günde içimi acıttı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atatürk’ün anıtına çelenk koyup ardından herkesin okuduğu İstiklal marşına eşlik etmiyor, bunu içim acıyarak izliyorum çünkü bu vatanın ekmeğini yiyen bu hainlerin bizim verdiğimiz vergilerden aldıkları maaşları vicdan sahibi herkesin olduğu gibi benim de içimi acıttı, hem de fazlasıyla.

Ne yapmam gerekir bilmiyorum ama elimden gelen şimdilik bu yazıyı kaleme almak ve bu konuda eğer yapabileceğimiz bir şey varsa, en azından bunu yüksek sesle birilerinin gündeme getirmesi gerekmektedir.

Bazen bunları yapmak vatandaşlık görevimiz diye düşünüyorum neden diyecek olursanız; ülkemizin acilen yeni anayasaya ihtiyacı var elbette ama bu vatana ihanet edenlere daha fazla cezanın olduğu bir anayasa yoksa gerisi yalan.

İkinci bir densizlik de İzmir’de başörtüsüyle tören alanına giden kız öğrenciyi, yaşını başını almış (ama akıl yaşta değil baştadır dedirten bir cinsten) kişilerin sözlü taciz ve hakaret etmesi. Oturup bir kez daha düşünmemizi gerektirecek bir durumdu.

Bu ülkede yıllardır yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi Atatürkçüler de din düşmanı dinciler de Atatürk karşıtı olarak gösterilmiştir. Unutulan bir şey var burada, kimsenin görmediği eğer bir Müslüman, hür olmanın ne demek olduğunu bilir çünkü hür olmayan dinini de yaşayamaz.

Atatürkçüyüz diyenlerin de düştüğü bir yanlış var. Kendi egolarını tatmin etmek için yaptıkları her şeye bir kılıf uydurmak, hep Atatürk’ün arkasına saklanıp bundan medet ummak.

Bence sadece yılda bir yapılan, 176 günlük tatili örtbas etmek için, Atam izindeyiz deyip yan gelip yatmakta hata. Sırf birileri Atatürk’ün arkasına saklanmış diye biz oradan uzak duralım demek de hata.

Bu ülkenin birliği ve dirliği, gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak için gelin yakışanı hep birlikte yapalım yarınlarda ülkeyi emanet edeceğimiz çocuklarımıza böyle bir miras bırakmayalım..

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem