25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Basın camiası nereye gidiyor

Hayrullah Demiray

24 Temmuz 2019 tarihli yazısı

Son dönemlerde basın camiası ile ilgili konuları gerçekten hayretler içerisinde izlemekteyiz.

Bir dönem diyorlardı ya birileri, “Kocaeli basını nereye gidiyor?” diye.

Evet gerçekten de Kocaeli basını bu kadar entrikaya nasıl dayanıyor?

Ben de onu merak ediyorum. Gerçekten de birbirlerine söylemediklerini bırakmayanlar, birbirleriyle asla bir araya gelemeyecek birçok kişi bugün bir aradalar. Hayretle izliyorum, gerçekten de Kocaeli basını artık kendine gelmeli.

Kendi dinamikleriyle hareket etmeli, kendi değerlerini oluşturmalıdır. Birilerine hayatı boyunca sırf çamur atarak, sırf birilerine şantaj yaparak, sırf birilerine korku salarak, yalan yanlış bilgilerle haber yapıp dünya kadar hakkında dosya olup nasıl oluyor da asla ve asla ceza almıyor. Bugün yine aynı hareketlerine devam edebiliyorlar.

Kocaeli basını gerçekten de üzüntüyle seyrettiğimiz olaylara gebe. Gerçekten de her alanda olduğu gibi basın camiası da kendini bir kez daha gözden geçirmeli. Herkesi eleştiriyoruz, her önümüze geleni bombardımana tutuyoruz. Konuşurken mangalda kül bırakmıyoruz ama basın olarak bizler ne yapıyoruz?

Yaklaşık dokuz yıl oldu bu gazeteden sizlere sesleniyoruz. Yeri geldi onca zorluk yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Yeri geldi birileri sesimizi kısmaya çalıştı. Yeri geldi birileri sırtımıza binmeye çalıştı. Ama biz hep aynı şekilde yolumuza devam ettik.

Objektif ve tarafsız bir gözle olaylara bakmaya devam ettik ve devam ediyoruz. Lakin Kocaeli’de gazeteciliği birileri ayaklar altına almaya devam ediyor. Bu konuda da özellikle ve özellikle meslek büyüğü denen insanlar yapıyor?

Kocaeli’de basın camiasında yaşananlar nereye varacak diye merak ediyorum. Acaba bunun sonucunda neler yaşanacak? Neler olacak bilemiyoruz. Her şey aslında gözler önünde yaşanıyor.
Yazılan ve çizilenleri şöyle bir hatırlasak acaba neler yazılmıştı?

Vallahi söylediklerini ve yazdıklarını birileri unutabilir ama Google’a sorduğumuz zaman orada mutlaka bir şeyler duruyordur. Onlara bir şey yok öyle bir geriye dönüp bakmak gerekmez mi? İsim vermeyeceğim ama Kocaeli’ye ve Kocaeli basınına onca zararı olan ve önüne gelen herkesi yıldıran birisi bir diğeri de Kocaeli’de bir çok kişinin örnek alması gereken kişi.

Lakin örnek olmayan bir kişi şimdi bu iki isim bir araya gelmiş. Kocaeli için bir araya geldiklerini söylemişler. Kim inanır size bırakın, artık çekilin köşenizde oturun. Artık basın camiasının sizden çektiği yeter diyesi geliyor insanın.

Gerçekten de yaşanan onca şeye rağmen bunlar olabiliyorsa diyebilecek bir şey bulamıyorum. Aslında söylenecek çok şey var ama her doğru her yerde maalesef söylenmiyor.


Ama gün gelir söylenecek birçok şeyi de söyleriz kalın sağlıcakla her şey gönlünüzce olsun saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem