24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vekillerimiz tatili hak etti!

Hayrullah Demiray

20 Temmuz 2019 tarihli yazısı

Sayın vekillerimiz bir dönemi daha geride bırakıp tatile girdiler. Hayırlı uğurlu olsun ne demek tatili çoktan hak ettiler. Onlar her şeyin en iyisini bilir. Bizim için her şeyin en iyisini düşünen insanlardır. Neden hak etmesinler çok fazla zaman, çok fazla emek harcadılar, alın teri döktüler. Vergilerimizle aldıkları paraları çoktan hak ettiler. Öyle demeyin ama çok çalışıyorlar gece gündüz meclisteler hiç ortalıkta göreniniz var mı ya da yanı başınızda bir derdiniz, bir sıkıntınız olduğu zaman. Seçim haricinde vekillerimizi çok fazla göreniniz oldu mu? Elbette düğünde dernekte gören olmuştur. Onda da geleceğe yatırım yapıyorlar elbette. Onların da bir yatırımı yok ki, tek yatırımları vatandaş. Meclis bir dönemi daha geride bırakarak tatile girdiğinde bazı milletvekilleri çok güzel bir şekilde duyuru yapıyor. Kimileri tatile girelim kimileri girmeyelim dedi. Onların da hakkını teslim etmek lazım. Her konuda fikir birliği ettikleri bir tek konu var, ama kendileriyle ilgili bir şey olduğu zaman mutlaka ve mutlaka uzlaşma sağlıyorlar. Halkla ilgili bir şey olduğunda mutlaka bir pürüz çıkıyor. Birinden çıkmasa diğerinden mutlaka çıkıyor. Elbette siyasi görüş ayrılıkları, farklılıklar bizim zenginliğimiz olmalıdır. Biz onları seçtik. Onları seçene kadar vekilimiz olacaksınız dedik, onlar seçildikten sonra vekil olduklarını unuttular.


Mecliste bu aralar yoğun bir çalışma programı vardı. Elbette ülkenin önünde birçok sorun var. Bunların çözülmesi, halledilmesi gerekiyor. Sayın vekillerimiz şimdi tatillerini güzel güzel yapsınlar ama seçim zamanı mutlaka gelecektir. Seçim zamanı geldiğinde de bu halk bunu unutmayacaktır. O vekillerin gözünün içine baka baka bir gün elbet ben de birilerine denk geleceğim. Bunu ben de vatandaş olarak gözlerinin içine baka baka 'Siz bizim için ne yaptınız' diye mutlaka soracağım. Onların çocukları mutlaka bunu fazlasıyla hak ediyor. Adamlar çalışmışlar, vekil olmuşlar. Mutlaka bunun tadını da çıkaracaklar. Ona kimsenin diyecek hiçbir şeyi yok ama bizim çoluk çocuğumuz, bizi bekleyenler ya da bizlerin sorumluluğunda olan insanlar için o vekillerimizin yani bizlerin seçtiklerinin bir şey yapması gerekmez mi? Yaklaşık bir yılı geçti. Zaman zaman da bu konuya değindik. Cezaevleri ile ilgili problemleri neden acaba hala çözemediklerini çok merak ediyorum. Hiç kimse aslında onlardan af filan beklemiyor. Sadece ve sadece haksızlıkların önüne geçilmesini bekliyor. Haksızlıkların önüne geçseler yani insanların haksız yere ceza almadığını önleyecek düzenlemeler yapsalar yetecek. Gerçekten de şimdi oturup bir düşünmediler. Sadece ve sadece cezaevleri ile ilgili konularda değil. Ülkenin diğer sorunları ile ilgili de yaptıkları ortada. Herkesin malumu bizler de bunları yakinen takip ediyoruz. Elbette her daim doğru yapılana doğru, yanlış yapılana yanlış demek güzel bir erdemdir. Şimdi sayın vekillerimiz sizler hak ettiğiniz tatilleri yapmaya devam edin. Bizler de hak etmediğimiz haksız yere aldığımız cezaları çekmeye devam edelim. Sizleri saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Güle güle gidin, güle güle dönün. Zaten hep gülüyorsunuz ya bizim gülmeye hakkımız da halimiz de yok...
Okuyucularımızı saygıyla selamlıyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem