21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK PARTİ DE FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK!

Hayrullah Demiray

12 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

AK Parti ilçe teşkilatlarında bugünlerde oldukça hareketli günler yaşanıyor. İlçelerde secimler yapılacak ve ilçe başkanlıklarıyla ilgili değişim beklentisi vardı.

Ama unutulan bir şey vardı. Türkiye’nin en büyük partisi olan ve 3 seçim üst üste  iktidar olan AK Partinin 2023 vizyonu ve hedefi vardı. bu hedefe ulaşmak içinse her yolun deneneceği bunun için ne gerekiyorsa onun yapılacağını kimileri unutup böyle bir hayale kapıldı.

Siyaseti yakından izleyenler bir şeylerin fazla değişmeyeceğini söyleyenlerin aksine bir gurup parti içerisinde yaptıkları hizmetlere güvenerek ısrarla ve inatla çalıştılar. Şimdi ise büyük hayal kırıklığı yaşanıyor bunun nedeni de bazı şeylerin masa başında kaybedilmesi olarak gösteriliyor.

Ben yıllardan beri hep şunu savunurum Demokrasi diye avazı çıktığı kadar bağıran insanlar gün gelir farklı makamlara geldiğinde demokrasi çoğunluğun istediği değil güçlü gurubun istediğidir der.

Ama ısrarla inatla bunun böyle olmadığını birileri her ne kadar savunsa da benim bu inancıma ortak olan milyonlarca insan vardır. Hangi görüşte olursa olsun bu konu üzerinde hemen hemen herkes aynı görüş doğrultusun da birleşmiş durum da .

Bunu bazı kişiler yüksek sesle seslendiremese bile bunun böyle olduğu artık gözlemlediğimiz olaylar ve yaşananlar her şeyi en açık bir biçimde anlatıyor.

Mutlaka kimilerine göre başarılı olan ilçe başkanlarını değiştirmemek gerekir tabiî ki başarılı olan insan neden değiştirilsin diye düşünülebilir ama başarıyı tek başına üstlenmekte haksızlıkların en büyüğü değilmidir.?

Birde başarılı olan insanlar benim bildiğim tek başına mücadele eder ama siyasilerin ve AK Parti yöneticilerinin de düştüğü yanlışlardan biri adamcılık yapmak göze çarpıyor hatta gözü çıkaracak derecede bu partiye zarar verdiğini birileri bir gün gelir anlar belki ;

Görüştüğüm ve konuştuğum AK Parti mensupları birilerinin yapmış olduğu bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini çünkü insanların emeğini çalmak doğru değil deniyor ve bir gün bunu yanlış olduğunu kim ne zaman anlayacak diye soruyorlar.

Güçten korkarak sesini çıkartmayanlar çok fazla yada çıkaramıyor ama Genel Merkez dedi biz yaptık sözleri kimseyi tatmin etmiyor. Birileri bir yerlere sırtını dayamış hatta teşkilat içerisinde başarılı olmuş en büyük pay sahibi denilen kadın kollarını konuşturulmadan ve biz dedik oldu biz yaptık oldu tabiri yerindeyse Ali Kıran Baş kesen yok beyler böyle bir sürece kimsenin bu partiyi bence sürüklemeye hakkı yok.

Milliyetçiliğin en uç noktaya ulaştığı birilerinin gözünden kaçabilir ama benim gibi bu kentte yaşayan bir çok insanın gözünden kaçmıyor.Bunu kim yaparsa yapsın yanlış buluyorum insanlar arasında ayrımcılığa sebep olacak bölgesel milliyetçilikten uzak durmak gerekir.

Dün demokrasiden dem vuranlar bugün hangi ağacın gölgesinde serinleniyor ya da sergilenen tavır ne demek Kocaeli kamuoyu bir açıklama bekliyor.

Beyler uyanın bayramda bile bu olay gözden kaçmadı kol kırılıp artık yen içinde kalmıyor. Fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor sele dönüşmesin…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem