22 Temmuz 2019 Pazartesi
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Arkadaş candır

Ebru Maral Minareci

20 Haziran 2019 tarihli yazısı

Her birimizin hayatımızda önemli bir rolü olan can dostumuz bir tanecik arkadaşımız olmuştur. Daha çok arkadaşlarımız çocukluk ve okul dönemlerinde hayatımızın parçası gibidir.

Sonrasında kazanılan arkadaşlıklar da tabi ki önemli ancak o zamankiler bambaşkadır. Çocukluğun verdiği masumiyetle birleşen yaşanan anılar hiç unutulmaz. Gençlik dönemi de bir o kadar güzel hikayeleri barındırır içinde. Her sene sınıfını bitiren veya okul atlayan öğrenciler birçok arkadaşından ayrılabiliyor. Unutulmayan dostluklar var içlerinde. Aileden farklıdır arkadaş. Sırdaştır. En üzüntülü anlarda yanındadır. Olayların içindedir. Eğlenceli zamanların baş rolündedir. Biriktirilen her zaman diliminin bir köşesindedir. Arkadaş seçimi çok önemlidir.


Hep derler ya bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye, işte bu cümle buradan çıkmıştır. Arkadaş seçimi çok önemlidir. Çocuğunuzun arkadaşlarını tanıyın hatta ailelerini de. Yapılan bir yanlış sadece karşı tarafı değil sizi de etkileyecektir.  Şiddete eğimli, kötü alışkanlığa sahip çocuklar, gençler sizin çocuğunuza da zarar verecektir. Bir anne, baba olarak mutlaka çocuklarımızın yaşı kaç olursa olsun arkadaşlarını bilmeli ve tanımalıyız. Arkadaş her şeyidir bir çocuğun. Oyununu, oyuncağını, kekini, dondurmasını paylaşır. Yine gençlik yılları da en ince çizginin olduğu dönemdir. Bu dönemde arkadaş seçimleri şekillenir. Karşı cins ile farklı arkadaşlıklar oluşur. Bu yüzden bir
kademe daha dikkatli olmalı. Gittiği mekanlar, okuduğu okul, izlediği filmler ya da oynadığı oyunlar bile önemlidir. En güzel dönemlerdir okul yılları.

Çocukluktan itibaren süre gelen değişen arkadaşlar sizin de hayatınızın içine girer. O yüzden çocuğunuzu dinleyin. Ona kulak verin. Anlattıklarında çok şey bulacaksınız. En güzel arkadaşlıklar, dostluklar işte bu dönemlerde başlar. Sizler de hatırlayın okul yıllarınızı. Ne anılar var içinde. Belki de
şimdi o arkadaşlarınız nerede ve ne yapıyor bilmiyorsunuz. Aradan yıllar geçmiş. Kim bilir nasıl olmuştur. Sosyal medya üzerinden artık eski arkadaşlarımızı bulabiliyoruz. Hatta pilav günleri bile yapılıyor mezuniyet tarih aralığına göre. Birçok şehre dağılmış bir çok arkadaş. Kimi evli, kimi bekar, kimi çalışıyor kimi yurt dışında. Kısacası herkes hayatın bir dalını tutmuş.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem