23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

BEN OYUNA KARŞIYIM YA SİZ?..

Hayrullah Demiray

05 Kasım 2011 tarihli yazısı

Son günlerde Türkiye üzerinde oynanan oyunları bir kez daha hepimiz gördük yıllardır aynı oyunlar hep oynanmıyor mu?

Aynı oyunlara yine tekrar ediliyor. İçeride ve dışarıda hummalı bir çalışmanın olduğu gözlerden kaçmıyor bazen duyuluyordu. Kulaklarımızı tıkıyorduk. Duymamak için çaba sarf ediyorduk. Artık bir devrin kapanıp bir devrin açıldığına tanıklık ediyoruz.

Bu konu da nedense yıllardır izlenen yollar hala izlenmeye devam ediyor. İnsanlar uzaya yolculuk yapıyor. Artık bu konuda tek sevindirici nokta ülkemiz artık ileri medeniyetler seviyesine doğru yolculuğuna başladı.

Önceki akşam televizyonda haber seyrederken sonda bir güzel karikatür vardı. Çok dikkatimi çekti iki uçak var insansız hava aracı biri yerli biri yabancı ikisini de aşağıdan biri kumanda ediyor. Yerliyi her halükarda kontrol ediyor. Yabancıyı ise bir süre kontrol ediyor. Sonra ekran sinyal veriyor. Kayıp diye gülümseyerek izledim.

Sonra da kendi kendime yıllardır bizleri uyutmuşlar. Yabancılar yaparsa iyi yapar doğru yabancıların yaptığı en güzel şeydir. Müslüman ülkeler üzerinde oynadıkları oyunların başında böl parçala yut diye.

Ama artık bunları herkes gördüğü için şimdi başka taktikler deniyorlar. Farklı yollara başvuruyorlar farklı yolları deniyorlar. Bizler aslında güçlü bir ülke olmamıza rağmen bazı şeyleri neden yapamıyoruz? diye hep sormuşumdur.

Şunu düşünememişim beyinler aynı ama satılmış beyinler ve satılmış insanların bu kadar fazla olduğunu günümüzde yok mu? Böyle insanlar elbette hala var. Sayıları da az değil. Ama bir fark var artık herkes istediği gibi bu memlekette at oynatamayacağını anlıyor. Kimileri bu düşüncelerinden vazgeçti kimileri bu memlekette bir şeyleri kaşımaya devam ediyor.

Birileri de sinsi planlar yapmakla meşgul bize düşen görev nedir? bunlara fırsat vermemek yani yanlış olan bir deyim var ya bana değmeyen yılan bin yaşasın o yılanın başını ezmezsen bil ki bir gün o yılan senide zehirleyecektir.

Örneğin trafikte seyrederken birisi yanlış bir hareket yaptı. O an belki sana bir şey yapmadı. Hiç ummadığın bir yerde bakıyorsun normal yolunda giderken aynı adam gelip sana çarpıyor. Belki de hayatına kastediyor. Onun içindir ki kimse bana ne dememeli ve üzerine düşeni hakkıyla yapmalı.

Bu ülkede Türk, Kürt, laz, Çerkez, Arnavut, Sünni, Alevi, Gayri Müslim kim olursa olsun herkesin insan olarak yaşama hakkı var.

Kimileri din adına kimileri millet adına bu konularda bir şeyler söyler fetva vermeye kalkar işte o kişiler dinide bilmiyor. Geçmişte Türk milletinin dünyaya nasıl nam saldığını da bilmiyor sadece tek bildikleri şey kendi çıkarlarıdır bunu da Tarihe bakarsak çok net görebiliriz.

Birileri bu memleketi ayrıştırmak istiyor o ayrıştırmak isteyenlerin hepsi bu memleketin imkanlarını sonuna kadar kullanıyor ve ayrılmak istemiyorlar birilerini ötekileştirip ondan rant elde ediyorlar.

Yoksa Bu milletin parasını verdiği devlete ait olan her şeyi neden yakıp yıkıyorlar kendimize hiç sorduk mu? Ben sordum tek bir cevabı var oda o vicdansızların derdi birilerini kollamak ve korumak değil nasıl lüks içinde yaşarız tüm dertleri bu birilerinin gözyaşları onların tek serveti.

Onlar tabiri caizse mızıkçılık yapma derdindeler bu milletin uyanışı ve uyun bozanlık yapanların oyunlarını bozma zamanı. Bizler sadece dönüp geçmişe baksak bu bizim için en büyük örnektir İslam dini de bunu emrediyor ecdadımızda bunu yaptı. Yaratılanı yaradan dan dan ötürü sevmek.

Saygıyla kalın

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem