21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sanatçıya bakış

Hayrullah Demiray

03 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

    Bir ülkenin sanatçılarının örnek olması gerekir ama maalesef bizdeki sanatçılık kavramı yıllardan beri farklı algılamalara sebep oluyor.

Magazin haberlerini oturup çoluk çocuğunuzla izleyemezsiniz bile neden çünkü magazin haberleri sanatçılar üzerine kurulmuş ve içinde asla insanların faydasına olan bir şeyin olmadığı bir dünya, sahte bir dünya ve yalan dolanların olduğu bom boş şatafatlı bir dünya vardır, gün gelir bakarsınız güzelliklerinden eser kalmayan bayan sanatçılar, yada yakışıklılığından bir şey kalmayan artistler tek başına ölmüşler. Buradan bir ders çıkarmalıyız; bilmeyenlerin hayranlık duyulduğu sahte dünya, sahte diyorum çünkü işimiz gereği zaman zaman sanatçılarla bir araya geliyoruz yani geçmişte bir siyasileri bir de sanatçıları çok merak ederdim, bugünse sanatçıların yaptıklarını gördükçe aman Allah’ım bizleri bu sahte dünyadan koru diye dua ediyorum.

Neden diyecek olursanız bir kere sanat camiası denen o camia içerisinde dönenleri, televizyonlardan izlediğimiz rezilliklerin dışında da başka, sahte bir dünya var olduğunu bilmenizi isterim.

Çünkü yaşananların hiçbiri Türk Toplum ve aile yapısına uygun olmayan bir dünyanın içerisinde o kadar lüks içerisinde yaşamalarına vesile olanlar yine bizleriz. Yani halk ve elbette ki siyasi yöneticiler, onlara da büyük görevler düşüyor.

Belki kimileri kızabilir halk olarak onlar için ölür, bayılırız. İşte onlar da bunun vermiş olduğu büyüklenmeyle insanlara tepeden bakarlar. Birileri aylarca çalışır, asgari ücretini yada üç beş kuruşu almak için on takla atar ama sanatçılar parayı almadan sahneye çıkmazlar, paralar hep peşin alınır.

Yani sizler ve bizler birilerini başımıza çıkarırsak sonra da onların yaptığı her rezilliği gülerek seyreder, normalmiş gibi görürüz bir daha da ah vah kar etmez.

Dünya üzerinde belki her yerde bizim yaşadıklarımızı başka insanlar da yaşıyor ama bu kadar yaşantıda uçurumun olduğu başka bir ülke var mıdır? Belki bizden daha fazla paraların harcandığı ülkeler vardır ama bunu, bizim görüp anlamamız ve hayata bakışımız değişmeli diye düşünüyorum.

Elbette buradan yanlış anlaşılmasın, bütün sanatçılara ama sanatçı olanlara sözümüz yok, topluma her konuda örnek olan sanatçılar, onlar her zaman baş tacı edilmeli. Sözüm ona halkın değerleriyle alay eden ve halkı sömürüp ama halktan kopuk yaşayan adı sanatçı olanlara? Ve onları yetiştiren anne ve babalar için kocaman bir hiç, bu böyle bilinmeli.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem