19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

TEŞEKKÜRLER HÜSEYİN AYAZ

Hayrullah Demiray

02 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

 

Bölgemizde yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz, gazeteye başlarken söylemiş olduğumuz bir tezimiz vardı; ‘yanlışı yermek, yapılan güzel işleri de takdir etmek’. Zaman zaman yapılan işlerde aksaklık eksiklik olduğunda bunları da sizlerle paylaşıyoruz, bunun yanında halk için yapılan hizmetleri de herkes gibi bizler de gözlemliyoruz. Yeni kurulan ilçelerimizde hala oturmayan bir şehirleşme mantığı var, yavaş yavaş değişim ve dönüşüm yerleşiyor ve bu bağlamda yapılan hizmetler de artmaya başlıyor. Elbette devletten gelen yardımlarla belediyelerin bunları yapmaları çok zor, bir de belediyelerin asıl görevlerinin dışında sosyal anlamda üslendikleri görevleri de yabana atmamak gerekir. Ve bir de yeni ilçe olan Başiskele gibi ilçelerde insanların alışkanlıklarını kolayca değiştirmelerini bekleyemezsiniz, zaman içerisinde beklentiler elbette farklılaşacak.

Bu bağlamda yayın alanımız içerisindeki belediyelerimizden olan Başiskele Belediyesinin yapmış olduğu çalışmaları da yakinen izleyen birisi olarak takdire şayan buluyorum. Dolayısıyla ilçeye yakışan bu hizmetleri yapmak ve aynı zamanda sosyal belediyecilik anlamında hizmetleri de kendi ekip ve ekipmanlarıyla yapmaya cesaret eden Başkan Hüseyin Ayaz ve ekibin kutlamak gerekir.

Ben zaman zaman çıkıp ilçelerimizde dolaşıyorum yapılan çalışmaları ve haberleri yakından takip ediyorum, gördüğümüz aksaklıkları hem yetkililerle hem de okurlarımızla paylaşıyoruz. Ve aksaklıklar varsa onların düzeltilmesi için de gayret gösteriyoruz. Medyanın görevi sadece ticaret yapıp para kazanmak değil, aynı zamanda ve hatta asli görevli insanları bilgilendirmek ve halka doğruları göstermek iyi ya da kötü her ne varsa paylaşmak bir nevi kamu görevidir.

Benim hayat felsefem genellikle olaylara yaklaşımım gözlemleyerek ve olayın boyutlarını araştırarak doğru sonuca ulaşmak gerektiği inancındayım.

Başiskele’nin yeni atakları devam ediyor. Başiskelilere hediye edilen birçok parkın yanında Cumhuriyet Parkı da oldukça güzel oldu.

Ayrıca Başiskele belediyesinde kent oluşumu adına önemli atılımlar başladı. Kentin çeşitli noktalarında kent meydanları yapılması için istimlak çalışmaları devam ediyor. Elbette belediyelerin görevi bunları yapmak ama bu konuda bazen acımasızca eleştiriler olduğunda Sayın Hüseyin Ayaz bu konuda ‘Biz 5 yıllığına seçildik, bu süre sonuna kadar bütün projelerimizi gerçekleştireceğiz’ diyor, bizler de yapılanları yakinen takip edip iyiyi takdir ediyor, olumsuzlukları da yeriyoruz.

Bu projelerin bazıları mesela Cumhuriyet Parkı, Başiskele Belediyesi de Başiskelelilere yakışan güzel bir park hediye ederek hizmete sundu. Park belediyenin kendi imkanlarıyla meydan çıkarmış olduğu önemli projelerden bir tanesi olma özelliğini de taşıyor.

Belediyelerin elbette görevidir çalışmak ve halka hizmet etmek ama bunları doğru ve zamanında yerli yerinde yapabilmek, bilgi birikim ve başarı ister ki eğer bu doğru, halkın faydasına ise bize de bu ekibi ve başındaki kişiyi dolayısıyla Hüseyin AYAZ ve ekibini tekrar tebrik etmek düşer ve bu yatırımların devamını bekliyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem