23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAK...

Hayrullah Demiray

01 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Birileri yıllardır söylenenleri bugün doğruluyor.

Neden diyecek olursanız Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edilmesine birileri çok içerlemiş anlaşılan.

O kişilere bir tavsiyem olacak, hiç kimse bu ülkede asla Cumhuriyet bayramı kutlamalarından rahatsız değil tabiri caizse yıllardır birileri hep bunu yaptı.

Öküzün altında buzağı aradılar yanlış şeyleri yanlış yerde aradılar, onun için hep yanlış şeyleri yanlış açılardan aramak huyundan bir türlü kurtulamadılar.

Yanlış baktıkları için de doğruyu göremediler.

Bu günde aynı mantıklarını ve huylarını devam ettiriyorlar.

Bilmiyorum nereye kadar devam ettirecekler.

Yılardır hep sözde ATAM İZİNDEYİZ dediler, meğerse bizleri uyutmuşlar. Çok fazla tatil yaptığımızı vurgulamışlar. Mustafa Kemal Atatürk’ ün ülkemizi ileri medeniyetler seviyesine taşıma gayreti ve sözlerini kendilerine vazife etmemişler, sadece işlerine geldiği gibi sözleri yorumlayıp bundan nemalanmışlar.

Atatürkçü Düşünce Derneği kurmuşlar ama henüz kimse ne yaptığını bilememiş. Atatürk ün kurduğu parti diye övünülen parti CHP’nin başına gelen yöneticiler hep bu millete haksızlık etmiş. Milletin değerleriyle alay etmiş ve bu millete eziyet etmiştir, sonrada hep Atatürk ün arkasına saklanmışlar.

Güya adlarına da ATATÜRKÇÜ demişler ama hep yanlışlar yapmışlar. Buda bir kesimin tepkisini çekmiş, sanki bir kesim Atatürk karşıtı gibi gösterilmiş. Birileri bu oyunu yıllarca bu memleketin üzerinde oynamaya devam etti. Sonra birileri bu oyunu yapılan icraatlarla bozmayı başarınca birileri kıyameti kopardı. CUMHURİYET mitingleri adı altında gösteriler yapıldı sonra anlaşıldı ki birilerinin hükümdarlığı sona eriyor. Onun için de bir kaşık suda fırtınalar koparılıyor, sadece amaç ülkeyi huzursuz etmek ve bundan nemalanmak.

Bu ülkede Atatürk düşmanı gibi gösterilen bir kesim vardı ki aslında onlar bu memleketi herkesten daha çok seviyormuş. Ama birileri buna engel oluyormuş yani. Atatürk ün gösterdiği ülkeyi ileri medeniyetler seviyense taşımak isteği arzusu sözde değil özde gerçekleşmeye başlamış.

Sadece tören yapmakla bayram kutlanmaz bayramlar özde yani gönüllerde de kutlana bilir.

Bir taraftan vatan hainlerinin ülke üzerinde oynadıkları oyunlar bu kadar azmışken bir taraftan depremle ülkemiz sarsılmış, yüzlerce insanımız hayatını kaybetmişken bu durumda bile çıkıp ta efendim “neden bayramı kutlamıyoruz” demek karanlığa taş atmak gibidir.

   Ulus olmak, millet olmak, sadece sürekli izin yapmak, sürekli çıkıp ulu orta bağırmakla olmaz. Ülkeyi karşılıksız seven ve vatanına gerçekten bağlı  her insan bu ülkenin kurtuluşunda emeği geçen herkesi asla unutmaz ve o günleri de asla gereksiz görmez.

     Bir kaşık suda fırtına koparanlar önce dönüp geçmişte yaptıkları ve bugün yapmaya çalıştıkları Atatürk’ün koyduğu hedefe ne kadar  uygun ne kadar bağdaşıyor ona bakmalılar.

   Bugün kendi arabamızı, uçağımızı, hızlı trenimizi yapmak için adımlar atıyorsak budur esas Cumhuriyete yakışan. Sözde değil özde kutlamalar yapmak için ne zaman ki terörün kökünü kazırsak o zaman atalarımızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti koruma ve kollama görevimizi yerine getirmiş oluruz. Neden kimse farklı pencereden bakma cesaretini gösteremiyor yoksa işimize mi gelmiyor.

Kalın sağlıcakla…

Nice Hak etiğimiz bayramlara…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem