16 Temmuz 2019 Salı
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gelecek nasıl olacak?

Ebru Maral Minareci

17 Nisan 2019 tarihli yazısı

Gelecek kelimesi hepimiz için ayrı bir şey ifade eder. Kimi kaygı,kimi umut hisseder. Binlerce yıl önce insan denen varlık bu gün yaşadıklarımızı yapabildiklerimizi nasıl ön göremediyse bizler de bin yıl sonrayı bilemeyiz.Sadece hayal ederiz. Gelişime bakılırsa yapay zeka, klonlama, robotlar, kullanıcısı olmayan arabalar,havada uçan araçların içinde var olacağı bir yaşamı düşünebiliriz. Özellikle yabancı filmlerde tıpkı geleceği yansıtır gibi tüyolar veriliyor. "Uzayda yalnız değiliz ve farklı gezegenlerde farklı canlılar var " düşüncesine pek çok kişi katılmakta. Farklı boyutlar,kara delikten başka bir hayata geçiş, zaman yolculuğu gibi düşünceler üzerinde de bilim adamları çalışıyor. 
Dünyamız yaşanabilen en güzel gezegen ancak bizler insan ırkı olarak onu kemirmeye,parçalamaya devam ediyoruz. En başta yeşili yok ediyoruz.Tarım kısırlaştı.Atmosfere kimyasal atıklar yolluyoruz.Dünyayı bu kadar hor kullanıp başka gezegenlerde hayat var mı diye araştırıyoruz.Gelecekte çok ilginç hayatlar da olabilir.Yapay zekalar,robotlar hatta yarı insan yarı robotlar olabilecek.Sağlık sorunları olduğunda röntgen MR yerine kumanda gibi bir alet ile vücudu tarayarak ne hastalığın olduğunu ve tedavisini bulabilicez. Oyun parkları yerine bilgisayar ortamında oyun oynanacak.Yani değişim teknolojik alanda olacak.Gelecekle ilgili değişmeyen tek şey bizlerin umutları ve korkuları.İnsan olarak kendi ırkımızı yok edecek değişimler yerine hayatı daha güzel hale getirecek gelişmeler ile geleceğe hazırlanmak,sanırım daha güzel olacak...  

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem