16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

HAİNLERE RAĞMEN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Hayrullah Demiray

30 Ekim 2011 tarihli yazısı

 

Van depremi oldu. Dün de 5.4 lük bir deprem Hakkari ‘de oldu ama bu sefer provokatörler önceden önlem almıştı, her fırsatta Kürtlerin temsilcileri olduğunu söyleyen aslında düzenbazlığın en büyüğünü yapan PKK ve yandaşları yine sahneye çıktı ve yine halka yardım edecek olan yetkililerin önüne set oluşturdular.

   Yıllardır hep söylerim kiminle konuşsam, sohbet etsem PKK terör örgütünün liderinin ısrarla Kürt olmadığını savunurum. Ne söylenirse söylensin, benim bu inancımın doğruluğunu belki de birçok Kürt vatandaşımız görmüştür, birçoğu da bu süreçte bunları daha rahat görme fırsatı buluyorlar.

   Bu güne kadar devletle halkın arasına set ören terör örgütü ve siyasi uzantıları bu gün yine aynı oyunları oynamak ve denenmiş yolları denemekten asla vazgeçmiyorlar ama şükürler olsun ki bugün halkımız doğusundan batısına daha bilinçli hareket ediyor, görmeyen gözler artık bir şeyleri görmeli, duymayan kulaklar bir şeyi duymalı.

Birileri ısrarla gerçeklere kulak kapasa da, duymasa da, halkımız duyuyor, bilinçleniyor ve daha da bilinçlenecek. Artık herkes istediği gibi bu memlekette at oynatamayacak ve insanların beyinlerini bulandıran insanlara zarar veren her ne varsa devlet bu konuda kararlı adımları atmaya devam edecek. Ama sadece tek bir kesimin ya da tek bir bölgenin değil, ulusumuzun tüm fertlerine eşit davranılacak ve böyle önemli bir günde Cumhuriyetimizin 88. yıldönümünü kutladığımız bu günde ulusumuzun tüm fertlerinin birlik ve beraberliğini bozan her ne varsa onları bertaraf etmek devlet büyüklerinin görevi.

Aynı zamanda böyle bir süreçte bir taraftan PKK saldırılarına ve provokasyonlarına devam ediyor. Bir yandan Van’da doğal afet sonrası yapılan yardımları bile engellemeye çalışan hainler cirit atıyor. Bazen her şeyi de devletten beklemek doğru değil, çünkü devlet halkıyla el ele verirse başarılı olur ve birlikten güç doğar.

Dün olduğu gibi kazanılan 88 yıl önceki zaferde hep beraber bu ülke için kazanıldı, omuz omuza. Tarihe bakarsanız soysuzla, vatan hainleri o günlerde de vardı, bugün de olacak. Temennimiz, yarınlarda olmasın ama elbet olursa yine bu gün ki gibi yarın da dik durmayı becerebilelim.

Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını ayrıca bu vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bir kez daha tüm ulusumuzun 29 Ekim CUMHRİYET BAYRAMINI KUTLUYORUM.

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu