21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İsrail'in yardımı ne kadar önemli

Hayrullah Demiray

29 Ekim 2011 tarihli yazısı

 

Türkiye’!nin yardım çağrısına dünyanın birçok ülkesinden cevap geliyor ama İsrail’den geleni ben, manidar buluyorum. Neden bugüne kadar hiçbir şekilde Türkiye’nin çağrılarına kulak asmayan İsrail Hükümeti, bugün ne değişti de acaba yardıma koşmak istiyor. Belki bazılarınız diyebilir “kardeşim, bugün bu acı günümüzde yanımızda olmak istiyorlar ne var bunda?” ama ben aynı şeyleri düşünmüyorum. Neden diyecek olursanız, samimiyetlerine artık inanmıyorum, 9 canımıza kastedip sonrada bir özür bile dilemeyen bir ülkenin bugün bizim acımızı paylaşmak istemesi ve PKK’ya destek verdikleri sürekli konuşuluyor. Elbette düşman olalım demiyorum ama samimiyetlerini önemsemiyorum ve samimi olmadıklarını düşünüyorum.

Bizim mantığımızda insanlara düşmanca davranmak yok ama bize düşmanlık edenlere de boyun eğmek yok, tabi ki sırf laf olsun diye yapılırsa yardımlar bunlara karşı çıkarız. Yardımlar samimi olarak yapılacaksa elbette buna karşı çıkmayız ama düşmanlık yapanların niyetinden de şüphe etmeye hakkımız var. Doğuya sırf misyonerlik yapmak için gelecek kişilere de ya da bu durumu fırsata çevirmek isteyenlere de fırsat vermememiz gerektiği inancındayım.

 Bundan dolayı memleketimizin her köşesinden yapılan yardımların daha fazla ve zamanında yapılması konusunda hepimize görev düşüyor ve her zamankinden daha fazla birlik beraberliğe ihtiyacımız var.

  Eğer ki birilerinin ülkemiz üzerinde her vesileyle oyun oynamak istediklerini düşünürsek ve belli emelleri olan ülkelerin bu emellerine fırsat vermemek, ülkemiz üzerinde ki planları bozmak için daha fazla birlik ve beraberce yaşam alışkanlıklarımızı güçlendirmek, düşüncelerimizi farklılaştırmak, yaşadığımız her şeyden bir ders çıkarmamız gerekir.

Yıllarca dünya üzerinde hüküm sürmüş bir milletin nesilleri olarak aciz bir duruma düşmemeliyiz ve dimdik yine ayakta olduğumuzu tüm dünyaya göstermeliyiz, diğer yandan Azerbaycan’ın yapmış olduğu yardımı çok önemsediğimi bildirmek isterim.

Tabi ki en önemlisi de yurt içerisinden yapılan yardımlar, daha fazla önem arz etmektedir.

Burada bugün bize düşmanlığından hiç kuşkumuz olmayan İsrail bile yardım etmeye seve seve koşarken, bizlerin boş çekişmelerle uğraşacak halimiz ya da şansımız yok diye düşünüyorum.

Eğer ki farklı gereksinimlerin oluşmasını istemiyorsak kol kırılır yen içerisinde kalır deyip gün bugün birlikteliğimizi pekiştirme zamanı

Bugün hala bir şeyleri başaramıyorsak yarın geç olabilir. Yılladır terör örgütü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ve memleketimizin diğer bölgelerinde girişmiş olduğu hainliklerine bugün de devam ediyor, işte burada şöyle bir hissiyata kapılmak yanlış olur; orada olan, yaşayan herkesi teröre destek veren kişiler olarak görmek ve insanlara gerekeni yapmamak terörün ekmeğine yağ sürmektir. Ve dolayısıyla ülkemiz üzerinde emelleri olanların düşüncelerine yeni ufuklar açar. Onun için bir kez daha tüm Dünya’ya biz kardeşiz öyle kalacağız tezinin doğruluğunu kanıtlamış olacağız.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem