20 Temmuz 2019 Cumartesi
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kılıçdaroğlu’nun unuttuğu Hürriyet’e Akşener oy istedi

Galip Ataman

22 Mart 2019 tarihli yazısı

Yerel seçimlere 9 gün kaldı. Liderler ipi göğüslemek, hedeflerine ulaşmak için son kozlarını oynuyor.

Salı günü Kocaelililer bitmez, dinmez ve tükenmez enerjisiyle bir güne dört miting sığdıran, gittiği her yerde seçimin kaderini değiştiren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı.

Dün Millet İttifakı İYİ Parti ve CHP’nin Genel Başkanları Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu.

İYİ Parti’nin ev sahipliği yaptığı mitinge İzmit’in Meral Ablası genel başkan Meral Akşener’in katılmasını, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman’a oy istemesine sözüm yok.

Ama 2004’te Hikmet Erenkaya, 2009’da Sefa Sirmen, 2014’te Tahsin Tarhan ile seçim kaybettiği Kocaeli’de 2019’da partisinin dördüncü yenilgiyi yaşamaması için aday göstermeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelişine anlam veremedim.

Dahası, katıldığı her toplantıda, yaptığı her açıklamada CHP’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Mersin, Eskişehir gibi illerde seçim kazanacağını söylerken Kocaeli’den bahsetmeyen Kılıçdaroğlu’nun gelişi oy getirmenin aksine oy kaybettirecektir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’den umudunu yitirdiği gibi CHP Kocaeli örgütü de Kılıçdarolu’dan beklentileri olmadığı için olsa gerek hiçbir yerde genel başkanlarının büyük boy posteri yok.

İYİ Parti Büyükşehir Belediye başkan adayı Kaman ile yan yana afişi olmamasını anlıyorum da CHP İzmit Belediye başkan adayı Hürriyet’in afişlerinin tek başına olmasını yadırgadığımı söylersem abartmış olmam.

TOPLU1

CHP örgütünün Kocaeli genelinde düşük profil çalışıyor olması belki de 31 Mart akşamı yaşanacak seçim yenilgisine, faturayı İYİ Parti’ye yıkmak için bahane hazırlıyordur.

İzmit adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i saymazsak CHP bu seçimlerde Kocaeli genelinde beklenen performansı gösteremediği gibi yeterli sinerji de oluşturamadı.

Cumhur İttifakı AK Parti-MHP genel başkanları ve il teşkilatlarının kamuoyuna yansıyan birlik ve beraberliklerini, sahiplenmelerini Millet İttifakını oluşturan CHP-İYİ Parti genel başkanlarının yanı sıra örgüt kaynaşması da beklendiği gibi olmadı.

İYİ Parti Genel başkanı seçim startını  verdiği tarihten buyana 7/24 özveriyle çalışırken Kocaeli il başkanı ve teşkilatlarıyla, belediye başkan adaylarının sorumsuzluğuna, iletişim kopukluğuna söyleyecek söz bulamıyorum.

1 Nisan sabahı sonuçlar açıklandığında umduklarını bulamayan CHP ve İyi Parti Kocaeli yöneticileri suçlu aramak yerine seçim süreci izledikleri sorumsuzluğun neden olduğunu düşünerek kendilerini sorgulamalıdırlar.

Dünkü mitinge döndüğümüzde, Kocaeli siyasi tarihinde ilk kez aday göstermeyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kendisine Kocaeli’ne niye geldiğini, gelmekle yanlış yaptığını söylemelidir.

Olası kaybedilecek bir seçimin sorumlusunun, ilk günden buyana Kocaeli’nin seçim kaybedeceğini kamuoyu ile paylaşarak moralsiz bir seçmen oluşturduğu için kendisi olduğunu kabul etmelidir.

BİRLİKTE-(2)-(1)

HÜRRİYET’İ UNUTTU

Milli İrade meydanındaki mitingde İstiklal Marşı söylendi ama gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu unutuldu.

İlk konuşmayı yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman’a başarılar diledi.

Serdar Kaman’ın 31 Mart akşamı ipi göğüsleyeceğini söyleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu dinlerken günlerdir seçim kazanacağını saydığı iller arasında Kocaeli’ni saymamasını anımsadım.

Önceki CHP’li İzmit Belediye Başkanları Leyla Atakan, Erol Köse, Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya’dan övgüyle bahsetti.

Ama İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’ten tek kelime bahsetmedi.

Oysaki miting alanını dolduran on binler Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ağzından “31 Mart akşamı Belsa’ya CHP bayrağını dikmek için İzmit Belediye Başkan adayımız Fatma Kaplan Hürriyet’e destek olun, oy verin” demesini bekledi ama duyamadı.

Oysaki, İzmit’teki mitingde unuttuğu, adını ağzına almadığı İzmit adayı TBMM’de CHP Milletvekili idi.

 

İZMİTLİ AKŞENER

Kürsüye davet edilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sayın Kılıçdaroğlu, doğduğum şehir İzmit’e hoş geldiniz” diyerek başladı.

Bir gün önce aynı meydanda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Doğduğum şehirde bana terörist dedi” diyerek eleştirdi.

Arkasından da önceki seçimlerde Erdoğan ile Bahçeli arasındaki terörist atışması videosunu seyrettirdi. Erdoğan’a çok sert çıktı. Konuşmasının sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun unuttuğu İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e oy istedi

 

****************

 

GÜNDÜZ ŞEHİTLERİ ANDI

AKŞAM ZAFERİ KUTLADI

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle ve şükranla andık.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk bağımsızlık savaşının temellerini attığı zaferi, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladık.

Yerel seçimler nedeniyle siyasilerin ilgi göstermediği, katılmadığı törenlerde CHP Milletvekili ve İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in gündüz anma, akşam kutlama törenlerine katılması dikkatimi çekti.

IMG-20190321-WA0033

Bazı çevrelerin akşam SDKM’de düzenlenen “zafer kutlaması” etkinliğinde “harmandalı” oynamasına takılanların siyaseten eleştirileri ise Fatma hanıma yapılan en büyük haksızlıktı.

Fatma hanımı akşam harmandalı oynamakla eleştirenler biraz araştırmış olsalardı gündüz düzenlenen anma etkinliklerinde Atatürk Anıtındaki törende saygı duruşunda bulunduğunu, Bağçeşme Şehitliğinde şehit mezarlarına karanfil bıraktığını, SDKM’deki törene katıldığını, Antikkapı’daki yemekte, şehit yakınlarını yalnız bırakmadığını öğrenirlerdi.

FATMA ŞEHİTLİK

Zaman ayırıp  gündüz anma programları fotoğraf ve videolarını izlemiş olsalardı mahcup olup önyargılı davrandıkları için Hürriyet’ten özür dilerlerdi..

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin gündüz ve akşam etkinliklerinde nasıl giyineceğini ve nasıl hareket edeceğini bilen, siyasilerin fazla ilgi göstermediği törenlere katılarak takdir toplayan Fatma Kaplan Hürriyet’i kutluyorum.

hürriyet 1

 

TOPUKLU EFE

Fatma Hanım, gündüz anma törenlerinde siyah giydi, şehitlerin mezarlarında dua ederken karanfil bırakırken başını örttü, yakasında Ay Yıldızı eksik etmedi.

Akşam zafer kutlamasında kırmızı-beyaz rengi tercih etti, sahnede beyaz kaftan giydi, eşi Murat Bey ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı önünde “harmandalı” oynadı.

Trakyalı Hürriyet’in harmandalı oynayışını videodan izlerken Denizlili olarak Egenin “topuklu efelerini” hatırladım.

FATMA YEMEK

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünün her anını dolu dolu yaşayan, harmandalını Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadar güzel oynayan Fatma Kaplan Hürriyet’i bir kez daha kutluyorum.

4 Fatma Kaplan Hürriyet

 

*****************************

 

CUMHURBAŞKANINDAN

ARACI’YA TEŞEKKÜR

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitim ve sağlık alanında yatırım yapan, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan hayırseverlere özel ilgi gösteriyor.

Hayırsever iş adamı ve sanayicilerin yaptırdıkları okul ve hastane açılışlarına katılmak için özel çaba sarf ediyor.

“Marifet İltifata Tabidir” diyerek hayırseverleri ödüllendirmek için özel programlar yapıyor.

Rektör-Başkan-Aracı’nın protokolunu 7 Ocak 2014’te imzaladıkları, temelini 6 Haziran 2014’te attıkları, 4 Mart 2019’da hasta kabulüne başladıkları “Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi” resmi açılışında olduğu gibi.

ARACI

Sayın Cumhurbaşkanı 19 Mart Salı günü saat 15.30’da Koruma Şirketler Grubu sahipleri Vefa İbrahim, Kemal, Zümran, Ayşe Aracı kardeşlerin yaptırdığı hastane açılışı için Umuttepe Yerleşkesine gelecek, “Ya Allah Bismillah” diyerek kurdeleyi kesecekti.

Hastanenin ihtiyacı personel kadrosu için talimat veren, takip eden Sayın Cumhurbaşkanı sabah Zonguldak Ereğli, öğle Adapazarı, öğle sonu İzmit, akşam Üsküdar mitingleri sıkışında resmi açılışı çok istemesine rağmen yapamadı.

Ama Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hayırsever iş adamı Aracı’yı Umuttepe’deki açılışa gidemeyen Sayın Cumhurbaşkanı ile buluşturabilmek için yoğun çaba harcadılar.

Sadettin hoca ve İbrahim Başkanın girişimi sonrası Vefa İbrahim Aracı İzmit mitingi öncesi Sayın Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi, ayaküstü sohbet etti, seçim sonrası özel olarak açılış için söz aldı.

O anı sevgili İbrahim Aracı’ya sordum, Sayın Cumhurbaşkanının kendisini kabul etmesinden son derece mutluydu.

“Sağ olsun İbrahim abi ve rektörümüz bizimle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımıza çok güzel şeyler söyledi. Allah razı olsun. İnşallah kendileri ile yeni eserler yapmak nasip olur. Sayın Cumhurbaşkanımız teşekkür etti, seçim sonrası ziyaretine geleceğini söyledi” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası sadece Umuttepe’deki hastaneyi ziyarete gelmeyecek.

Anamıza, babamıza ve ailemize ait ne varsa devletimize vakfetmeye devam edeceğiz” diyen İbrahim Aracı’nın okul ve cami yaptırdığını öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, GEBKİM OSB içinde yaptırılan camide vakit namazı da kılacak.
O ziyarette İbrahim bey, Sayın Cumhurbaşkanına Umuttepe Yerleşkesinde babası Şükrü Aracı adına 50 yataklı Onkoloji Hastanesi yaptıracağı sözü de verecek.

 

************** 

HALDIZ BAKAN VE 

CUMHURBAŞKANI 
İLE GÖRÜŞTÜ
 
İş adamı Macit Haldız’ı Kocaeli dışında Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de tanımayan yoktur.
Mütevaziliği, cömertliği, hayırseverliğiyle bilinen, yaptığı inşaatların kalitesiyle övünen Macit Haldız’ın dostluğu da sohbeti gibi içtendir.
Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak KOTO’nun düzenlediği “Adım Adım Ekonomi” programına katıldı.
Bakan Albayrak ile bir araya geldiği toplantıda yaklaşık yarım saat sohbet eden Macit Haldız Çarşamba günü miting için İzmit’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aya üstü sohbet etti.
 

DAMAT

20190321_210738

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem