21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Medyanın Deprem sınavı yine sınıfta kaldı

Hayrullah Demiray

27 Ekim 2011 tarihli yazısı

 

Yıllardır bazı insanlar medyayla beraber bu ülke insanlarına çok zarar verdiler, kimi medya kuruluşları bu ülkenin hassasiyetleri üzerinde hiç durmadı, kimileri ise milletle resmen alay etti şimdi de birileri çıkıp, deyim yerindeyse densizlik yapıp haberleri sunan yada magazinsel günlük programlar yapan kişiler ve bir de deprem üzerine ihtisas yapmış bir profesör…

Ben izlerken yanlış algıladım yada yaşlandım herhalde dedim, iyi duyamadım ama bir kez daha izleyince dehşete düştüm resmen. Provokasyondan başka bir şey değildi. Müge Anlı denen hanım efendi ağza alınmayacak sözler sarf ediyor hem de böyle bir günde, böyle bir afetin olduğu zamanda ve sözüm ona profesör de konuk hesapta depremi konuşacaklar, o da ona destek veriyor.

Kendi bireysel düşüncelerini milyonların önünde sarf etmiş olmaları daha acı değil mi? Sevgili okurlarım, bizler bu ülkenin bekası için yıllardır o kadar şehit verdik, her şehidimizin haberi geldiğinde içimiz fazlasıyla yandığı bir dönemde, Allah’ın verdiği doğal afeti bile farklı yerlere çeken bir zihniyetin olması bizleri ve bu memlekette yaşayan aklı selim herkesi derinden sarsmıştır.

Ben, söyledikleri cümleleri tekrar sarf edipte tekrardan insanların sinirlerini yükseltmek istemiyorum sadece buradan tüm yetkilileri göreve davet ediyorum; her kim bu şekilde, insanların beynini bulandırıyor ve insanları tahrik ediyorsa, gereği ne ise kanunen yapılmalı.

Bizlere de özel görevler düşüyor bu konuda, böyle zamanlarda her zamankinden daha fazla dikkatli davranmak durumundayız, sarf ettiğimiz sözlere çok dikkat etmeliyiz. Bir kere o insanları en iyi biz anlarız, çünkü 1999 depreminde daha acısını yaşadık, dünyamız resmen yıkıldı ve yaralarını zor sardık. Bırakın ülkemiz insanını, dünyanın “Devrik Lideri” denen ve halkına zulmeden Saddam Hüseyin bile yardım gönderdi.

Bunların akıllarından şüphe duyarım ben. Böyle bir zamanda PKK’nın yaptığı eylemle o sözler benim için eş değeredir. İkisi de ayrım yapar ve bu ülkeye ihanettir. İnsanların yaşadıkları bu acıdan bile kendine pay çıkarmanın kimseye faydası da olmaz kimseye bir şey de kazandırmaz.

Fazla söze gerek yok…

Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça artar.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem