24 Nisan 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Egemen Topluma Adalet Zırhı

Hayrullah Demiray

02 Aralık 2011 tarihli yazısı

Avrupa’nın İslam’a karşı karikatürlü saldırılarını çok defa duyduk bugüne kadar ama en son Bürüksel’de Yine bir toplantı da Avrupalı bir parlamenterin küstahlığı dikkatlerden kaçmadı Sözde Türk heyetine hediye verecek, aklınca bizleri aşağılayacak. Ama Sayın Egemen Bağış’ın verdiği tepki, anlamlı ve bir o kadar da güzel bir tepkiydi.

Belki televizyon haberlerinde izleyenler vardır. Bence artık Türkiye’nin dünyada hak ettiği yerde olması ve bizlerin maneviyatına kim saldırıyorsa karşı durmalıyız. Her şeyden önce insana hak ettiği değeri veren ve insanı en şerefli varlık olarak yaratan Yüce Mevla’mıza şükürler olsun Müslüman olarak doğmuşuz.

 İnsanların hataları kusurları olabilir ama bunun yanında geçmişimize tarihimize baktığımızda yedi kıtada hüküm süren ecdadımız kimsenin dinine ve diyanetine yaşam tarzına asla müdahale etmemiştir. Bugün dünya üzerinde çeşitli zamanlarda ve çeşitli vesilelerle İslami kendilerine tehlike olarak gören ve İslam a her fırsatta saldırmayı kendilerine amaç haline getiren o Avrupalıları ecdadımız her seferinde yıllarca birçok kişinin zulmünden kurtardığı da unutulmamalıdır.

Buradan hareketle bugün baktığımız da yıllardır ülkemizin girmeye çalıştığı ve kimilerinin de asla bizleri o Hıristiyan kulübü olarak adlandırdığı ve bizleri oraya asla almaz dedikleri Avrupa birliği ne bizden vazgeçebiliyor, ne de bizi Avrupa birliğine alıyor. Her türlü yeniliği ve gelişmeyi de göstersek bizleri asla Avrupa birliğine almaz diyenlerin haklı çıka bileceği fikrimin güçlendiğini belirtmek isterim.

Ama Sayın Egemen Bağış’ın üslubunu ve tavrını bazıları eleştire bilir ama bence gösterilmesi gereken tepkiyi gösterdi. İngilizce olarak da o tabloyu al münasip bir şekilde bir yerlere koyarsın şeklinde tepki gösterdi ve uyanıklığı sayesinde hem birilerinin bizle alay etmesini engellemiş oldu. Görüşü ne olursa olsun bu konuda kimden ne gelirse gelsin hepimiz madem Müslümanız yapılan hakaret hepimize yapılmış bence takdire şayan bir harekettir.

İnsanların bu kadar densiz hareket etmeleri mutlaka sebepsiz değil eğer ki hem bir ülke gelişmiş hem de manevi değerlerini yitirmemiş ise bu mutlaka birilerini kaygılandıracaktır. Müslüman olsun bir insan ama güçlü olmasın o zihniyet dün olduğu gibi bugünde Avrupa da hala var elbette her taş atana biz taş atmayacağız bazen de gül atacağız ama bizleri birileri de uysal koyun diye adlandırmayacak ve bizlerin damarına basmayacak. İnsan önce insan olduğu için değerlidir çünkü biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz.

Öyle bir Ecdadın torunlarıyız ki dünyanın neredeyse üçte birini hükmetmiş ama adaletten asla ayrılmamış her gittiği yere huzur ve barışı tesis etmeye gitmiş bunu da İslam’ın insana verdiği değerle yapmış bugün bizlerde yaptığımız her şeyden yarın sorumlu olacağımızı unutmamalıyız. Adaletin egemen olmadığı yerde huzursuzluk baş gösterir

Saygılarımla… 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi